طراحی سایت آموزشگاهی یکی از مواردی است که می تواند موجب پیشرفت آموزشگاه شما شود به همین دلیل امروزه کمتر آموزشگاهی پیدا می شود که وب سایت نداشته باشد. همه با پیشرفت تکنولوژی آشنا هستیم و می دانیم برای جستجوی هر چیزی بهترین کار رجوع به موتور جستجوگر گوگل است. البته موتورهای جستجوی دیگری هم وجود دارد اما گوگل در این زمینه مشهورتر است. یکی از مواردی که توسط کاربران در فضای اینترنت جستجو می شود دوره های آموزشی است. حال این آموزش هر چیزی می تواند باشد، آموزش زبان، خیاطی، برنامه نویسی و… . مسلما هر آموزشگاهی در زمینه خاصی فعالیت دارد و زمانی که شما به دنبال آن می گردید، گوگل در صفحه نتایج بهترین ها را برای شما فهرست می کند. طراحی سایت آموزشگاهی برای صاحبان آموزشگاه ها مزیت های زیادی به همراه دارد. در ادامه با این نمونه وب سایت ها و ویژگی هایی که دارند، آشنا می شوید.
چرا طراحی سایت آموزشگاهی ؟
آموزش از راه دور و آموزش های الکترونیکی چیزهایی هستند که در بستر اینترنت و با داشتن وب سایت آموزشگاهی به راحتی امکان پذیر هستند. آموزش های الکترونیکی و مجازی به آن دلیل مورد استقبال گسترده افراد قرار گرفته اند که باعث صرفه جویی در وقت و هزینه ها می شوند. از طرفی برخی از آموزشگاه های بسیار خوب تنها در کلان شهر ها وجود دارد؛ با استفاده از آموزش الکترونیکی این امکان برای چنین افرادی فراهم می شود که بتوانند در هر کجای این کره خاکی که هستند؛ به آسانی از آموزش های ارائه شده، بهره مند شوند.

طراحی سایت آموزشگاهی
جدای از بحث آموزش مجازی، حتی اگر فردی بخواهد به صورت فیزیکی در کلاس های یک آموزشگاه ثبت نام کند، می تواند این کار را بدون مراجعه حضوری و به صورت کاملا اینترنتی انجام دهد. مزایایی که این کار دارد شامل صرفه جویی در وقت و زمان می شود. از طرفی آلودگی هوا، ترافیک و ترددهای بی مورد را هم کم می کند. البته در کنار چنین مزیت هایی که طراحی سایت آموزشگاهی دارد، عدم نیاز به استخدام کارمندانی برای انجام فرآیند ثبت نام داوطلبان و معرفی دوره های آموزشی و … هم به نوبه خود کاهش چشمگیری در هزینه های تمام شده برای یک آموزشگاه دارد.
حال با آگاهی از چنین مزایایی، جای هیچ شک و تردیدی برای طراحی و ساخت وب سایت، باقی نمی ماند. مزیت های داشتن یک وب سایت اختصاصی گاه از این هم فراتر می رود. به طور مثال اگر وب سایت آموزشگاهی شما از نظر سئو جایگاه خوبی داشته باشد؛ می توانید سفارش تبلیغات گرفته و با درج بنرهای تبلیغاتی در سایتتان، از این طریق هم کسب درآمد داشته باشید.

ویژگی های مهم وب سایت های آموزشگاهی
مهمترین ویژگی و امکاناتی که طراحی سایت آموزشگاهی باید داشته باشد؛ معرفی سرفصل‌ ها و دوره‌ ها و همچنین امکان ثبت ‌نام و پرداخت شهریه مربوط به همان دوره به صورت آنلاین می باشد. در کنار این موارد، می توان امکانات دیگری را برای بهتر دیده شدن وب سایت و آموزشگاه و همچنین جهت اعتمادسازی کاربر، اضافه کرد. به طور کلی ویژگی هایی که وب سایت های آموزشگاهی می توانند داشته باشند؛ شامل موارد زیر می شود:

 • معرفی آموزشگاه و درج توضیحاتی کوتاه درباره تاریخچه تاسیس آن
 • معرفی مدیریت و مدرسان آموزشگاه
 • بخش اخبار آموزشگاه
 • مقالات آموزشی
 • گالری تصاویر از آموزشگاه و فعالیت‌های آن
 • افتخارات و موفقیت ها
 • توضیح درباره هر کدام از دوره های آموزشی
 • برنامه مربوط به دوره های آموزشی و زمانبندی کلاس ها
 • معرفی دوره آموزشی در حال اجرا
 • شرایط ثبت ‌نام در دوره های آموزشی
 • امکان ثبت‌ نام آنلاین
 • وجود درگاه پرداخت اینترنتی امن
 • معرفی کتاب‌ ها، جزوات آموزشی و یا نرم افزارهای پرکاربرد
 • امکان فروش کتاب‌ ها و جزوات
 • صدور کارت آزمون
 • قرار دادن نمونه سوالات آزمون ها
 • امکان دانلود پاورپویت آموزشی اساتید
 • امکان پخش چند اپیزود رایگان از هر دوره برای آشنایی مخاطب
 • بخش تصاویر و ویدیوهای آموزشی
 • فراخوان جذب مدرس برای آموزشگاه
 • معرفی اساتید و مربیان
 • بخش سوالات متداول
 • امکان دانلود کاتالوگ و بروشور
 • امکان اعلام نتایج بر اساس شماره داوطلبی
 • پنل کاربری دانش آموزشی یا دانشجویی جهت مشاهده دوره های ثبت نام شده، شهریه های پرداخت شده، نمرات و…
 • پنل کاربری اساتید جهت مشاهده زمانبندی دوره ها، افراد ثبت نام شده در دوره و نمرات آن ها، فیش حقوقی و…
 • پنل کاربری کارکنان شامل کارکنان بخش اداری، آموزشی، مالی، دبیرخانه و…
 • برگزاری نظرسنجی‌ های آنلاین
 • اعلام برگزاری سمینارهای آموزشی
 • معرفی نمایندگی ها در شهرهای دیگر
 • معرفی مدارک پایان دوره
 • بخش تماس با ما

البته تمامی طراحی سایت آموزشگاهی این ویژگی ها را به صورت مشابه نیاز ندارند بلکه چنین سایت هایی با توجه به کاربردی که دارند و هدفی که برای آن طراحی شده اند؛ ویژگی های خاص خود را دارند و از این نظر کاملا می توانند سفارشی سازی شوند. ممکن است یک وب سایت آموزشگاهی تازه تاسیس باشد و در حال حاضر امکان دانلود نمونه سوالات آزمون های قبلی را لازم نداشته باشد. وجود پشتیبانی برای وب سایت این مزیت را دارد که هر زمان اراده کنید؛ بتوانید امکانات سایت را تغییر داده و ویژگی های جدیدی به آن اضافه کنید.

موارد مهم در طراحی و ساخت سایت های آموزشگاهی
اگر اطلاعات کمی درباره طراحی سایت آموزشگاهی دارید نگران نباشید. برای اینکه یک وب سایت آموزشگاهی حرفه ای داشته باشید کافی است موارد زیر را در نظر گرفته و اطمینان یابید که این موارد مهم برای سایت شما، اعمال شده باشد.

قالب سایت
قالب یا همان چارچوب، در طراحی سایت اهمیت زیادی دارد. قالبی که برای این کار استفاده می شود باید از ترکیب رنگ خوبی برخوردار باشد. رنگ های انتخابی باید به گونه ای باشد که با لوگوی آموزشگاه و همچنین بروشورها و پوسترهای آموزشگاه متناسب باشد تا حس یکپارچگی ایجاد نماید. اگر طراح شما با روانشناسی رنگ ها آشنا باشد؛ قطعا می داند که رنگ های خنثی مثل سبز، قهوه ای، آبی و سفید انتخاب های مناسبی برای وب سایت های آموزشگاهی هستند زیرا ناخودآگاه حس جدیت، تکامل، قدرت و اعتماد را انتقال می دهند.
علاوه بر این، طراحی قالب سایت باید طبق فرمت xhtml و بدون خطا های کد نویسی، انجام شود. این موضوع از نظر گوگل بسیار مهم است و در صورتی که قالب سایت شما مشکلات ساختاری داشته باشد؛ گوگل به آن امتیاز منفی خواهد داد.

امکانات
همانطور که ذکر کردیم امکانات طراحی سایت آموزشگاهی متناسب با نیازهای همان سایت برای طراحی و ساخت، در نظر گرفته می شود. کافی است در ابتدای سفارش طراحی سایت، این امکانات را از طراح خود درخواست کرده باشید. البته امکانات و قابلیت های وب سایت ها قابل تغییر بوده اما بهتر است در ابتدا نیازسنجی انجام شود و متناسب با آن، امکانات مورد نظر برای وب سایت آموزشگاهی، ایجاد شود.

بهینه سازی
بهینه سازی شامل تکنیک هایی می شود که در نهایت باعث افزایش تعداد بازدیدکنندگان سایت شما می شود. هر چقدر افراد زیادی سایت شما را ببینند؛ درآمد شما هم بیشتر خواهد شد. به همین دلیل است که بهینه سازی وب سایت ها یا همان سئو امروزه دغدغه بسیاری از مدیران سایت ها و یا افرادی است که فروش اینترنتی دارند. این موضوع درباره وب سایت های آموزشگاهی هم صدق می کند. اگر فردی یکی از دوره های آموزشی شما را جستجو کند و وب سایت شما جزء نتایج اولیه سرچ گوگل باشد؛ احتمال زیادی وجود دارد که کاربر روی سایت شما کلیک کند و وارد آن شود. به طور کلی افراد به سایت هایی که در نتایج جستجو بالاتر هستند، اعتامد بیشتری دارند و بدون معطلی به سراغ آن ها می روند. بنابراین منطقی است که به این جنبه از وب سایت خود، توجه کنید و بخشی از درآمد حاصله را برای بهینه سازی، صرف کنید. قطعا با این کار وب سایت شما در درازمدت، بازدهی بیشتری خواهد داشت.

سرعت و امنیت
مورد دیگری که باید به آن توجه کنید امن بودن سایتتان است. مسلما اگر قصد داشته باشید که شهریه دوره های خود را به صورت اینترنتی از متقاضیان دریافت کنید، لازم است زیرساخت های امنیتی را برای سایت، فراهم کرده باشید. استفاده از پروتکل https یکی از اقداماتی است که در این راستا انجام می شود. امنیت سایت جزء موارد تخصصی است و بهتر است آن را بر عهده تیم برنامه نویسی، بگذارید. در کنار امن بودن، سرعت سایت هم موضوع مهمی است. اگر سایتی در لود شدن صفحات به کندی عمل کند، نرخ خروج (تعداد کاربرانی که از سایت خارج می شوند) زیادی خواهد داشت. بنابراین دو فاکتور سرعت و امنیت از ملزومات یک وب سایت حرفه ای هستند.

چند زبانه بودن وب سایت
چنانچه طراحی سایت آموزشگاهی این قابلیت را داشته باشد که به زبان های متفاوت ترجمه شود؛ می توان روی بین المللی شدن آن حساب ویژه ای باز کرد. چند زبانه بودن سایت این امکان را فراهم می کند که کاربران با هر زبانی و ازهر کجای دنیا بتوانند از مطالب و موضوعاتی که در سایت درج شده است، استفاده کنند. لزومی برای چند زبانه بودن سایت وجود ندارد اما در صورت درخواست، می تواند برنامه نویسان، انجام شود.

اگر شما هم به دنبال راه اندازی و طراحی سایت آموزشگاهی هستید که بتوانید علاوه بر برندسازی، امکانات خود را معرفی کرده و به نوعی امکان بازاریابی اینترنتی را هم داشته باشید؛ ما به شما مشاوره با کارشناسان با تجربه شرکت طراحی سایت پارسا تدبیر را پیشنهاد می کنیم. وب سایت های آموزشگاهی که توسط این تیم طراحی و برنامه نویسی ساخته و پیاده سازی می شوند از امکاناتی نظیر بخش اخبار، نمایش ویدیو، معرفی امکانات آموزشگاه، معرفی کادر مدیریتی آموزشگاه و مدرسین و مربیان آموزشگاه، معرفی دوره های آموزشی و دانش آموزان برتر و اطلاع رسانی های عمومی و مناسبتی و … برخوردار هستند. بنابراین تمامی آنچه که شما برای وب سایت آموزشگاهی خود نیاز دارید را می توانید یکجا داشته باشید و حتی به دلخواه آن ها را تغییر دهید.
این اطمینان برای تمامی مدیران آموزشگاه ها وجود دارد که بتوانند از ابتدا تا انتهای کار برای طراحی قسمت های مورد نظر وب سایت، با کارشناسان و برنامه نویسان این مجموعه، در ارتباط باشند. پیشنهاد می شود برای مشاوره و برخورداری از یک وب سایت آموزشگاهی حرفه ای با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست