طراحی سایت معماری می تواند یکی از دغدغه های اصلی بسیاری از معماران به شمار آید؛ چرا که ساخت یک وب سایت معماری خوب می تواند در پیشرفت کسب و کار شما، بسیار موثر باشد. زمانی که صحبت از طراحی سایت معماری می شود، بسیاری از افراد فکر می کنند که باید در مورد سایز، فونت و رنگ بندی وب سایت حرف زد. اما این را باید بدانید که این موارد از ضروریات یک سایت خوب به شمار می آید و داستان اصلی، واقعیتی بوده که در پشت این طراحی وجود دارد و این طرح می تواند به سایت شما شخصیت ببخشد. یک سایت طراحی معماری باید دارای جذابیتی خاص و شکیل باشد و ایده های متفاوتی در آن خلق شود، تا در نهایت بتواند کاربر خود را به سمت خودش جذب نماید و مادام العمر مخاطبش را حفظ کند. ما در این مقاله اطلاعات مفیدی را در زمینه ی سایت معماری به شما خواهیم داد در نتیجه همراه ما باشید.

طراحی سایت معماری چیست؟
طراحی سایت معماری روشی موثر برای معرفی کسب و کارتان خواهد بود و با ایجاد المان هایی خلاقانه بر روی آن می توان فضایی کاربر پسند را ایجاد نمود تا مخاطبان زیادی برای دریافت اطلاعات به این سایت مراجعه نمایند. ساخت یک وب سایت معماری موفق، تاثیر فوق العاده ای بر روی کسب و کار شما خواهد گذاشت و باعث پیشرفت در کارتان می شود. یک طراحی سایت معماری، مانند پروژه های معماری بوده و باید چشم اندازی عالی را از سایت نمایش دهد و این جذابیت به گونه ای باید باشد که اعتمادی در شما ایجاد شود که طراحی سایت معماری شما قدرت خوبی را در بین رقیبان خواهد داشت.
هم چنین سایتی که شما می سازید مرکز آنلاین حضور شما است، بنابراین شما باید در طراحی سایت و راه اندازی آن مانند دفتر مدیریت شرکت خود ارزش ویژه ای قائل شوید و از بهترین طرح های خلاقانه استفاده نمایید. طراحی وب سایت، علاوه بر ظاهری شکیل و زیبا باید دارای محتوایی مفید با نگارشی ساده و خوانا باشد تا مخاطب را خسته نکند و مطالب برایش لذت بخش باشد. به گونه ای که محتوای آن به قسمت های کوچک تقسیم شود و شامل چند تیتر و زیر تیتر باشد تا افراد بتوانند به راحتی از آن استفاده نمایند.

طراحی سایت معماری

عوامل موثر در طراحی سایت معماری
امکاناتی که در هر سایت معماری وجود دارد ممکن است با دیگر وب سایت ها متفاوت باشد ولی به صورت کلی یک سری عوامل در ایجاد یک طراحی مناسب برای سایت شما از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود. از جمله ی این عوامل می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • داشتن صفحه ای برای ارائه دادن رزومه
 • فرم نظرات و پیشنهادات و تماس با ما
 • معرفی کردن کادر فنی خود با گرافیکی جذاب
 • معرفی نمودن خدمات و محصولات شرکتتان
 • گذاشتن نمونه کار، بر روی سایت
 • ایجاد صفحه ای برای پروژه ها و پروژه هایی که انجام شده است.
 • نظر دادن کارفرمایان به صورت متنی و یا حتی کلیپ
 • قسمت ویدئو
 • ایجاد گالری از عکس های با کیفیت در مورد نمایشگاه ها و افتخاراتی که شرکت کسب نموده است.
 • فرم هایی برای برآورد هزینه ها
 • ایجاد رویداد هایی از معماری روز جهان
 • قابلیت چند زبانه شدن سایت، برای کاربران خارجی

طراحی سایت معماری ساختمان
بخش املاک همیشه از اهمیت بالایی برخوردار بوده است و این به دلیل هزینه های زیادی است که در این زمینه صرف می شود، بنابراین شما به عنوان یک فردی که در این امور می خواهید رتبه ی خوبی خلق نمایید و به قول معروف حرفی برای گفتن داشته باشید، باید یک سایت معماری با طراحی خاص را برای خود ایجاد نمایید. هر گونه نکته و تجربه ی دیگر افراد، بسیار می تواند در رشد و پیشرفت شما موثر واقع شود به همین علت باید از تغییرات بازاریابی و دیگر راه های ارتباطی با مشتری مطلع باشید و البته هم اکنون بهترین گزینه می تواند داشتن یک سایت معماری خوب باشد. از جمله سرویس هایی که می توانید در سایت خود لحاظ کنید شامل این موارد می تواند باشد.

 • صفحه وب، فعال با خدماتی کامل
 • ایجاد صفحه ای برای پیش فروش نمودن پروژه ها
 • ایجاد نمودن صفحه ای برای پرداخت های آنلاین
 • ساخت صفحه معماری برای درج نمودن و مدیریت کردن نظرهای کاربران

ویژگی های طراحی سایت معماری خوب
از مهم ترین ویژگی های یک وب سایت خوب می توان به ارائه خدمات و محصولات آن اشاره نمود، چرا که هرچه صفحه ی معماری جذاب و پربار تری را داشته باشید قطعا مخاطبان بیش تری هم خواهید داشت. یک سایت معماری خوب باید دارای تصاویری با کیفیت، الگوهای گرافیکی خوب، خلاقیت، واکنش گرا بودن باشد و به هیچ عنوان ریسپانسیو شدن آن فراموش نشود. از دیگر ویژگی های یک سایت خوب به روز شدن به موقع آن است، هم چنین استفاده از رنگ ها، فونت و سایز متاسب، می تواند اثر بخشی خوبی را برای سایت معماری شما داشته باشد؛ چرا که کاربر در نگاه اول، طراحی صفحه ی شما را می بیند و اگر ظاهری جذاب نداشته باشد دیگر به محتوای شما نگاه نمی کند و صفحه را ترک خواهد نمود. از دیگر ویژگی های یک وب سایت معماری خوب می توان موارد زیر را در نظر داشت:

یک) سرگرم نمودن کاربر:
ساخت یک سایت معماری و خلق وب سایتی موفق، به گونه ای است که کاربر می تواند به راحتی اطلاعات خود را از آن دریافت نماید. برای این که سایت معماری شما از چنین عملکردی برخوردار باشد باید مطالبی را با چیدمانی مناسب در آن ایجاد نمایید، هرچه سادگی در خانایی محتوا بیش تر باشد، کاربر بیش تر سایت شما را برای کسب اطلاعات دنبال خواهد کرد. هم چنین، شما می توانید خارج از بحث تبلیغ و فروش، قسمتی از سایت خود را برای سرگرم نمودن مخاطب اختصاص دهید و این اقدام باعث می شود تا بازدید کننده های شما زیاد شود.

دو) داشتن عملکردی عالی:
همان طور که گفته شد ایجاد ظاهری جذاب برای وب سایت معماریتان اولین گام به شمار می آید، و قدم مهم بعدی عملکرد وب سایت شما خواهد بود. برای این که سایت شما عملکرد خوبی را به نمایش بگذارد و کاربر پسند باشد باید خدمات خوبی را با صداقت ارائه بدهید.

سه) ترافیک در جست و جو:
سطح ترافیک هر سایت، به وسیله ی موتورهای جست و جوگر بررسی می شود، هرچه میزان جست و جوی یک سایت بیش تر باشد و بتواند مخاطب بیش تری را به خود جذب و مدت زمان زیادی کاربر را درون خود نگه دارد، در واقع می توان گفت این سایت موفق عمل کرده است.

طراحی سایت معماری هتل
در سایت های معماری ساختمان مانند هتل، بیمارستان و … برای این که یک قسمت مربوط به پرداخت آنلاین می باشد، باید وب سایت معماری شما از امنیت فوق العاده بالایی برخوردار باشد تا از حملات سایبری در امان بماند و مشخصات کاربران را حفظ نماید. یکی دیگر از مواردی که در این وب سایت ها بسیار حائز اهمیت است، داشتن نماد اعتماد بوده و کاربران با خیالی آسوده و با توجه به این نماد، خرید خود را انجام می دهند. برای این که بتوانید این نماد را دریافت نمایید و سئوی مناسبی داشته باشید می توانید یک گواهینامه ی SLS به صورت رایگان و یا با هزینه از شرکت هاستینگ دریافت نمایید. البته این که گواهینامه ی شما هزینه بر و یا رایگان باشد تاثیری بر روی سئو ی سایت شما نخواهد گذاشت.

آموزش طراحی سایت معماری
برای این که یک معماری خوب دیده شود و به دیگران در نقاط مختلف کشور معرفی شود، نیازمند یک صفحه ی معماری با خدماتی مفید هستیم و این می تواند شروعی خوب برای یک فرد و کسب و کارش باشد. امروزه شرکت های مختلفی این وب سایت ها را می توانند با بهترین طراحی برای شما اجرا نمایند. شما می توانید به سایت این شرکت ها مراجعه نمایید و صفحه ی خود را سفارش دهید و با دادن مبلغی خود صاحب یک وب سایت معماری شوید. هم چنین شما می توانید با مراجعه به گوگل آموزش هایی را در زمینه ی طراحی وب سایت معماری ببینید و ایده هایی را دریافت کنید. این آموزش ها به صورت کلیپ هایی کامل بوده و به راحتی قابل دسترس است. حتی اگر سایتتان را خریداری می نمایید، بهتر است آموزش هایی را در این زمینه از صفحات دیگر به دست آورید.

طراحی وب سایت معماری
طراحی صفحه ی معماری می تواند شما را یک پله به جلو هدایت نماید و با ساخت سایت می توانید محصولات خود را به دنیا معرفی نمایید، به گونه ای که با کم ترین هزینه می توانید فروشگاهی را برای خود بخرید و این فروشگاه می تواند علاوه بر فروش خدمات خوبی را به کاربران ارائه بدهد. هرچه میزان بازدید یک وب سایت بیش تر باشد و افراد مدت زمان طولانی تری را در درون صفحه بمانند نشان دهنده ی محبوبیت و موفق بودن آن سایت خواهد بود. سایت هایی که به صورت معماری هستند، معمولا باید طراحی خاصی را داشته باشند تا مورد توجه افراد قرار بگیرد. هم چنین داشتن محتوایی جامع و رسا می تواند از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد؛ چرا که محتوایی نامفهوم، مخاطب را خسته می کند و باعث ترک او از صفحه می شود. بیش ترین هدف در طراحی یک سایت، کسب درآمد خواهد بود و برای یک سایت معماری هم به این شکل است، ولی سه دلیل مهم وجود دارد که بیش تر شرکت ها آن را حائز اهمیت میدانند و به شرح زیر خواهد بود.

 1. نمایش محصولات و پروژه هایی که اجرا شده است.
 2. بازاریابی و تبیلغات اینترنتی به صورت گسترده
 3. بالا بردن حجم فروش تجهیزات و هم چنین به دست گرفتن پروزه های جدید و بیش تر

بهترین طراحی سایت معماری
امروزه سایت های زیادی در دنیا وجود دارند که به عنوان بهترین انتخاب شده اند و روزانه بازدید کننده های فراوانی را به خود اختصاص داده اند. در این میان سایت های طراحی معماری خوبی هم وجود دارند که توانسته اند فضایی مخاطب پسند را فراهم نمایند. یک سایت معماری خوب علاوه بر پولسازی می تواند برند شما را به دنیا معرفی نماید و این کاملا به عملکرد وب سایت شما و صداقت در کار شما بستگی خواهد داشت. بهترین طراحی سایت معماری، همان طور که گفته شد دارای یک سری اصول است که با رعایت آن می توان سایتی معتبر با بازدیدکننده ی بالا را داشت و کسانی که کسب و کاری جدید آغاز نموده اند می توانند از این طریق، محصولات خود را به همه معرفی نمایند و به فروش برسانند.

بهترین ترین طراحی سایت معماری ایران
صفحات معماری در ایران، امروزه توانسته اطلاعات جامع و کاملی را در زمینه ی معماری منتشر نماید و با توجه به این سایت ها، بسیاری از دانشجویان و افراد تازه کار توانسته اند پروژه های بهتری را تحویل بدهند. وظیفه ی هریک از سایت های معماری، ساختمانی و هم چنین مهندسی این است که بتوانند دانش خود را به دیگر افراد ارائه دهند و همین امر باعث موفقیت خود این سایت ها خواهد شد. بهترین سایت های معماری می توانند با کم ترین هزینه، فروشگاهی آنلاین را برای شما ایجاد نمایند و برترین سایت های معماری پروژه هایی که انجام داده اند را به صورت کاملا رایگان در اختیار افراد قرار می دهد. به طور کلی اگر بخواهیم جمع بندی کنیم، باید گفت که با داشتن یک وب سایت با طراحی خوب و محتوایی خوانا و خدماتی عالی می توان کسب و کار خود را رونق داد و بستری عالی را برای پولسازی ایجاد نمود.

سوالات متداول در مورد طراحی سایت معماری
هزینه ی طراحی سایت معماری چقدر است؟
شرکت های متفاوتی در زمینه ی طراحی فعالیت می کنند و با توجه به نوع کار شما و میزان پیچیدگی آن تعرفه هایی را تعیین نموده اند.
اهمیت طراحی سایت معماری چیست؟
شما با داشتن یک وب سایت می توانید به راحتی محصولات خود را معرفی نمایید و با کم ترین هزینه صاحب فروشگاهی شوید که محصولات خود را به فروش می رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست