طراحی سایت هنری یکی از خدمات نوین شرکت پارسا تدبیر می باشد. امروزه به دلیل اینترنتی شدن کسب کارها و تبلیغات، افراد زیادی برای آموزش ها و کسب اطلاعات به منابعی مراجعه می کنند و این منبع ها همان وب سایت ها است که امروزه در قالب های مختلف مانند سایت های هنری، شخصی، عکاسی، بازرگانی و غیره ساخته و طراحی می شوند و به طور کلی وب سایت ها توانسته اند جایگاه بسیار خوبی را به دست آورند و بسیاری از شرکت های معتبر و ارگان های دولتی و غیر دولتی در سرتاسر دنیا از این روش برای معرفی خدمات و محصولات خود استفاده می کنند.
بسیاری از افرادی که تازه شروع به کار کرده اند و محصول و برند جدیدی را می خواهند عرضه کنند، با طراحی یک سایت و یا خرید آن از یک شرکت معتبر می توانند به راحتی کسب و کار خود را رونق بدهند و برند جدید خود را به دنیا معرفی کنند. طراحی یک سایت هنری هم یکی از این دست وب سایت هایی است که بسیار کاربرپسند بوده و افراد زیادی به دنبال این گونه وب سایت ها هستند تا بتوانند نیاز خود را برطرف نمایند و اغلب هنرهای متفاوتی در این گونه صفحات به چشم می خورد و این هنر ها می تواند به صورت محصولات هنری به فروش برسد و یا خدمات هنری که می تواند به اطلاعات کاربران بیافزاد. این را باید در نظر داشت که طراحی سایت هنری باد دارای قالبی خاص و جذاب باشد؛ چرا که معمولا اکثر افرادی که به این گونه وب سایت ها مراجعه می کنند، طراحی و نوع ترکیب رنگ برایشان از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود و به طور کلی رعایت این مطلب می تواند کاربران شما را به صورت همیشگی برای خود حفظ نماید.

طراحی سایت هنری

از نکات مهم در طراحی سایت هنری می توان به ساده بودن و کاربردی بودن آن اشاره نمود و این که کاربر بتواند به راحتی و با سرعت بالا دانلوده های خود و سفارشاتش را انجام بدهد. یک کاربر وقتی به سایت هنری شما مراجعه می کند باید متوجه بشود که این صفحه راجع به چه چیزی است و اگر درباره ی یک هنرمند است، این صفحه ی زیبا برای چه کسی است، به گونه ای که حس کنجکاوی در کاربر برانگیخته شود. البته اکثر افراد فکر می کنند که دیگر سایت های هنری، به دلیل ایجاد شبکه های اجتماعی، اهمیت چندانی مانند سابق ندارد ولی این را باید بدانید که شما بر روی شبکه های اجتماعی، کنترل خاصی نخواهید داشت ولی بر روی وب سایت خود می توانید با تغییر قالب و افزودن یک سری امکانات برای جذاب شدنش، طرح های مختلفی را ایجاد نمایید. البته قبل از این که سایت هنری خود را ایجاد نمایید باید یک سری سوالات را از خود بپرسید، این که آیا می خواهید آثار خود را درون سایت بگذارید؟ آیا می خواهید مخاطبان بیش تری را جذب وب سایتتان کنید؟ آیا قصد قصدتان ارائه اطلاعات است؟ و یا آیا قصد فروش محصولات هنری خود را دارید؟ شما باید مشخص کنید که هدفتان از ساخت یک وب سایت هنری چیست و زمانی که این موضوع مشخص شود، شما به راحتی می توانید کسب و کار خود را در فضای اینترنت ایجاد نمایید.

طراحی سایت هنری مانند تمامی وب سایت های دیگر دارای یک سری ویژگی هایی است که با در نظر گرفتن آن هاف شما می توانید یک وب سایت هنری محبوب و کاربرپسند را داشته باشد. این ویژگی ها برای یک وب سایت هنری جزو الزامات بوده و باید چنین صفحاتی دارای این مشخصه ها باشد که شامل موارد زیر است:

 1. نمونه کار داشته باشد، یعنی مجموعه ای از آثار شما در آن گنجانده شود.
 2. دارای وبلاگ باشد، یعنی شما قسمتی را مختص اخبار و اطلاعات برای جذب کاربر ایجاد نمایید.
 3. ایجاد فروشگاه آنلاین در سایت، برای زمانی که شما قصد فروختن آثار خود را به صورت آنلاین دارید.
 4. تقویم رویدادها، ارائه ی یک سری اطلاعات در مورد برگذاری نمایشگاه ها و یا نمایشگاه آثار هنری خودتان
 5. ریسپانسیو و یا بهینه نمودن سایت یکی از ویژگی های مهم در هر سایتی می باشد و این عمل برای کسب رتبه ی بهتر در لیست موتورهای جست و جو بسیار واجب است.
 6. لینک نمودن شبکه های اجتماعی برای این که کاربران راحت تر بتوانند به تمامی موارد دسترسی داشته باشند.

برای اینکه شما بتوانید بهترین طراحی سایت هنری را داشته باشد، باید علاوه بر امکاناتی که به سایتتان اضافه می کنید، یک سری نکات را در آن هم رعایت نمایید و این نکته ها شامل موارد زیر می شود.

یک) انتخاب نامی مناسب و جذاب برای دامنه ی خود:
شما با توجه به هنری که دارید می توانید نامی را برای دامنه ی خود در نظر بگیرید و توجه داشته باشید که این نام باید به اندازه کافی جذاب و ساده و روان باشد.

دو) سازگار بودن با تمامی محیط ها:
طراحی سایت شما باید به گونه ای باشد که که با تمامی مرورگرها و محیط های جست و جو سازگار باشد و به اصطلاح ریسپانسیو شده باشد. رعایت این نکته بسیار اهمیت دارد؛ چرا که شما با رعایت این نکته در لیست موتورهای جست و جوی گوگل قرار می گیرید و کاربران به راحتی وب سایت شما را مشاهده می کنند.

سه) معرفی نمودن هنرمند و آثار او د سایت:
شما باید قسمتی از سایت را به معرفی خود و آثاری که خلق کرده اید اختصاص بدهید و یا در صورتی که وب سایت برای هنرمندی دیگر است، به ارائه ی آثار و اطلاعاتی در مورد آن بپردازید و شما با این کار به کاربر می فهمانید که به چه سایت و آثاری مراجعه کرده اند.

چهار) ایجاد منویی با حداقل آیتم:
این خوب است که شما می خواهید طراحی سایت هنری کامل با امکاناتی عالی را داشته باشد ولی شلوغی بیش از اندازه در قسمت منو، می تواند باعث سردرگمی کاربر شود و سبب ترک او از وب سایت شما شود. در نتیجه بهتر است که از آیتم های مهم و ضروری در سایت خود استفاده نمایید که شامل این موارد می شود:

 1. لینک کردن کارها
 2. لینک نمودن رزومه هنرمند
 3. لینک نمودن خرید با رزومه ای جامع
 4. قسمتی برای درباره ی ما
 5. اطلاعات تماس

پنج) تقسیم کردن آثار و نمونه هنرهای اجرایی:
بهتر است نمونه کارهایی که انجام داده اید را در شاخه های مختلف دسته بندی نمایید تا کاربر بتواند به راحتی چیزی که مدنظرش است را پیدا نماید. مثلا در وب سایت موسیقی، بهتر است که سبک ها کاملا تفکیک بشود تا مخاطب به راحتی بتواند گزینه ی سبک خود را بیابد و موزیک مدنظرش را بیابد.

شش) توجه نمودن به حجم تصاویری که بارگذاری می کنید:
به دلیل این که سایت های هنری، معمولا دارای تصاویر بیش تری هستند، بهتر است که از حجم مناسبی برای سایز عکس ها استفاده نماییم تا سرعت وب سایتمان را کند و پایین نیاورد. هم چنین بهتر است از بارگذاری تصاویر غیر ضروری پرهیز نماییم؛ چرا که اولین چیز که می تواند کاربر شما را فراری دهد، پایین بودن سرعت عمل وب سایت شما خواهد بود.

هفت) اجبار نکردن کاربر به پر نمودن فرم:
این که شما کاربر را برای ورود به سایت، مجبور به پر کردن یک سری فرم های ثبت نامی بکنید کار بسیار اشتباهی خواهد بود و این باعث ناراحتی و خستگی در مخاطب شما می شود و در سایت های هنری، کاربران باید بدون هیچ گونه ثبت نامی وارد صفحه بشوند.

هشت) ارائه ی قسمتی برای اطلاعات تماس:
هرچه شما راه های ارتباطی بیش تری با کاربر ایجاد نمایید، حس اطمینان و اعتماد در او را افزایش می دهید، در نتیجه شماره تماس، فکس، ایمیل و آدرس پستی خود را درون وب سایتتان قرار دهید.

ما در این بخش نکات و ویژگی هایی را برای داشتن یک وب سایت کاربرپسند برای شما بازگو کردیم و شما به عنوان سرپرست وب سایت هنری خود باید مواردی که باعث فراری شدن کاربر از سایتتان می شود را بدانید و هرچه میزان اطلاعات شما بیش تر باشد در نتیجه موفقیت وب سایت شما هم افزایش پیدا می کند. از جمله ی این موارد که باعث فراری شدن کاربر می شود شامل پخش موزیک به صورت اتوماتیک، اجباری نمودن فرم های ثبت نام برای ورود به سایت، تصاویر با حجم بالا و سرعت دانلود بسیار پایین و ضعیف، تبلیغات بسیار ضعیف و مزاحم، ویدئو های اتوماتیک، ترکیب رنگ های نامناسب، رویداد و اخبار به روز نشده و فونت نامناسب می شود.

طراحی سایت هنری قوی به گونه ای باید باشد که تعداد بازدیکنندگان در آن روزانه افزایش پیدا کنند و برای ایجاد چنین وب سایتی نیاز هست که مدیریتی قوی و با هدف بر آن نظارت داشته باشد و همان طور که گفته شد ظاهر سایت هنری باید خلاقانه و جذاب باشد تا کاربران زیادی را به سمت خود جذب نماید. همان طور که می دانید بسیاری از شرکت های معماری و هنری و اشخاص هنرمند برای معرفی حرفه و خدمات خود نیاز به یک وب سایت دارند تا بتوانند به صورت گسترده، کار خود را به دنیا معرفی نمایند. شما می توانید با شرکت در دوره های آموزشی، بعد از گذشت زمانی برای خود سایت هنری را طراحی نمایید و امکاناتی را در آن براساس سلیقه ی خود قرار بدهید و کسب و کار اینترنتی خود را به دست بگیرید و برند خود را به همگان معرفی نمایید. البته راه دیگری هم وجود دارد، آن هم این است که شما می توانید به وب سایت های شرکت های معتبر طراحی سایت مراجعه نمایید و نمونه کارهای آن ها را ببینید و سایت مدنظر خود را سفارش دهید و با پرداخت مبلغی صاحب سایت هنری خود شوید.

تعرفه ی در نظر گرفته شده برای طراحی سایت هنری متفاوت است و با توجه به نوع سایتی که شما مدنظر دارید، قیمت گذاری مختلف است. مثلا طراحی یک سایت دولتی با یک سایت شخصی کاملا متفاوت است و پیچیدگی خاص خودش را دارد، در نتیجه پرداخت هزینه هم متفاوت خواهد بود. البته برخی از شرکت های طراحی سایت، قیمت هایی ارزان به صورت پکیج هایی آماده درون سایت قرار داده اند و شما می توانید برای شروع کار از این طراحی ها استفاده نمایید و البته این را بدانید که ارزان بودن این سری از سایت ها دلیل بر بی کیفیت بودنشان نیست و شما می توانید از طریق همین وب سایت های ارزان قیمت، کسب و کاری پولساز را خلق نمایید.
به طور کلی یکی از محبوب ترین روش ها برای معرفی آثار خودتان، طراحی یک وب سایت خواهد بود و این سایت باید با هدفی مشخص و قالبی جذاب طراحی شود و یک سری اصول و پارامترها در آن رعایت شود. شما می توانید تعرفه ی طراحی سایت را در صفحات شرکت های مختلف مشاهده نمایید و هم چنین با توجه به نمونه کارایی که این شرکت ها انجام داده اند با خیالی آسوده، وب سایت هنری خود را سفارش بدهید. هرچه کاربران مدت زمان بیش تری درون وب سایت شما باشند، در نتیجه موتورهای جست و جو وب سایت شما را در رتبه ی خوبی قرار می دهد و مخاطبان بیش تری به سمت وب سات شما می آیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست