طراحی سایت خودرو به دلیل اینکه خودرو یکی از پنج محصول جذاب برای مردم است و این صنعت توانسته بعد از پتروشیمی به عنوان برترین صنعت شناخته شود. امروز مشاغل مختلفی شامل نمایشگاه ها، نمایندگی، فروشندگان لوازم یدکی و … در این زمینه شروع به فعالیت کرده اند. البته دامنه ی شغلی برای صنعت اتومبیل بیش تر بوده و به شاخه های متفاوتی تقسیم می شود. به دلیل گستردگی در این صنعت، شما می توانید با طراحی سایت خودرو صاحب کسب و کاری نوین شوید که برای شما پولساز خواهد بود. البته نکته ی مهم این جاست که این سایت های اینترنتی مانند تمام حرفه های به روز دیگر نیاز به تخصص دارد و باید طبق اصولی طراحی شود تا شما بتوانید در این حیطه موفق شوید. برای دریافت اطلاعات مفید در زمینه ی وب سایت خودرو تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

طراحی سایت خودرو چیست؟
همان طور که گفته شد صنعت خودرو یکی از صنایع پر رونق در جامعه ی امروزی است و افراد زیادی در شاخه های مختلف این صنعت در حال فعالیت هستند. شما می توانید با طراحی یک سایت خودرو به اکثر نیازهای کاربران پاسخ دهید. یک وب سایت خودرو به دلیل حجم بالایی از مشاغل و ابزارات مختلف باید دارای ویژگی های منحصر به فردی باشد تا بتواند فضایی مخاطب پسند را فراهم آورد. وب سایت ماشین می تواند دارای قسمت های مختلفی شامل اطلاعات خودرو، خرید و فروش اتومبیل، معرفی و عرضه ی آخرین قطعات خودرو شود. قبل از هرچیزی انتخاب یک قالب جذاب و مرتبط با صنعت خودرو، می تواند مخاطبان زیادی را به همراه داشته باشد و هم چنین خدماتی که یک سایت ماشین ارائه می دهد هرچه کامل تر باشد کاربرپسند تر خواهد بود. در نتیجه ما به شما پیشنهاد می کنیم تا در مورد این صنعت و انواع طراحی سایت آن مطالعه نمایید و سپس صفحه ی اینترنتی خود را ایجاد نمایید.

طراحی سایت خودرو

ویژگی طراحی سایت خودرو
به طور کلی برای این که یک سایت درجه یک داشته باشید تا بتوانید کاربران زیادی را جذب نمایید، رعایت یک سری اصول الزامی است و برای این که شما سایت خودروی خود را راه اندازی نمایید باید از همین اصول پیروی نمایید.

یک) داشتن ظاهری جذاب و مرتبط با صنعت خودرو:
زمانی که یک کاربر به سایت خودروی شما مراجعه می کند، اولین چیزی که نظرش را جلب می نماید طراحی و قالب سایت شما خواهد بود، هرچه ایده های خلاقانه مرتبط با بحث خودرو در آن بهتر باشد در نتیجه مخاطب بیش تر تحت تاثیر قرار می گیرد. البته فونت، قالب و ترکیب رنگ ها در یک وب سایتی مانند خودرو هم در ظاهر سایت بسیار موثر خواهد بود.

دو) نوشتن محتویاتی قابل فهم و خوانا:
وب سایت ماشین شما باید دارای محتوایی به روز و قابل فهم باشد و زیاد از کلمات پیچیده در آن استفاده نشده باشد، چرا که ذهن کاربر را خسته و سردرگم می کند و به قول معروف زیبایی در سادگی است، پس مطالب را ساده و جذاب بیان نمایید.

سه) بهینه سازی و داشتن سئوی خوب:
شما می توانید با چهار روش بسیار کاربردی دارای سئویی عالی شوید و این چهار روش شامل پرهیز بیش از حد از کلمات کلیدی، لینک های شکسته، کپی کردن مطالب و محتوای تکراری می شود. با رعایت این موارد شما قطعا صاحب یک وب سایت خودرو درجه یک خواهید شد.

چهار) ایجاد یک دامنه ی خوب:
ایجاد یک دامنه ی خوب برای سایتتان بهترین روش برای به یاد ماندن خواهد بود و دامنه ی سایتی در خاطر کاربر می ماند که با به یاد آوردن آدرس سایت موضوع آن هم در خاطرش بماند. نکته ی حائز اهمیت در سئو این است که آدرس با محتوا مرتبط باشد. به طور کلی برای داشتن یک دامنه ی خوب باید این موارد را در نظر بگیرید. اگر سایت شما داخلی بوده باید از دامنه ی ir استفاده نمایید و اگر وب سایت فروش شما بین المللی باشد باید از دامنه ی com استفده کنید و نکته ی آخر این که سایت خودروی شما باید قابلیت برند شدن را در بازار داشته باشد.

پنج) ایجاد قسمتی برای ارتباط با کاربر:
یکی از نکات ضروری در وب سایت خودرو ارتباط با کاربر است و شما با احترام و ارزش دادن به نظرات مخاطب می توانید در کسب و کارتان به خوبی پیشرفت نمایید. در نتیجه هر چند وقت یک بار سری به قسمت نظرات کاربران بزنید و یا این که سوالی را مطرح نمایید و با توجه به نظرسنجی که انجام داده اید پستی را مرتبط با آن درون صفحتان قرار دهید.

شش) مدیریت قوی در سایت خود:
سایتی که تجربه، توان و کارمندان خود را در معرض نمایش قرار دهد و در کنار آن سیاست های خدمات فنی خود را به آدرس مشتریان ارسال نماید، قطعا موفقیت بیش تری را کسب می کند.

هفت) سازگاری با تمامی محیط ها:
یک سایت باید ریسپانسیو شود و این کار از اهمیت بالایی برخوردار است، مثلا سایت خودرو را که طراحی می کنید، باید بر روی محیط هایی مانند گوشی، تبلت و دیگر دستگاه ها هم بالا بیاید و ارور ۴۰۴ ندهد.

هشت) امنیت سایت:
اگر شما قرار است برای سایت فروشگاهی خود قسمت پرداخت در نظر بگیرید، باید امنیت سایت خود را بالا ببرید تا از حملات سایبری در امان بماند و اطلاعات افراد افشا نشود.

مزایای طراحی سایت خودرو
همان طور که گفته شد خودرو صنعتی است که هزاران شغل در این حیطه در حال فعالیت هستند در نتیجه برای این که بتوانید سایت خودرو را طراحی نمایید باید تصمیم بگیرید که در مورد کدام یک از این مشاغل می خواهید خدمات ارائه دهید. مثلا یک سایت نمایشگاه خودرو می تواند پل ارتباطی برای خریدار و فروشنده باشد و این فضا می تواند به راحتی این کار را انجام دهد. هم چنین به دلیل گسترش نمایشگاه های خودرو، برای این که بتوانید از رقیبان خود سبقت بگیرید بهتر است از بازاریابی و تبلیغ در سایت استفاده نمایید. از مزایای سایت خودرو می توان به این موارد اشاره نمود:

 • در دسترس بودن اطلاعات در زمینه خودرو در هر زمان
 • در اختیار بودن مطالب و تصاویر از نمایشگاه و خودروها
 • داشتن ارتباط با مشتریان در هر زمان
 • جذب مشتری به وسیله ی تبلیغات و موتورهای جست وجو
 • شناخت تخصص ماشین ها
 • امکان خرید و فروش ماشین به صورت آنلاین
 • تعبیه قسمتی برای لوازم یدکی اتومبیل
 • معرفی نمایندگی
 • ایجاد فهرستی از ماشین ها براساس سال تولید، تیپ و کیلومتر

طراحی وب سایت خودرو
شما با طراحی یک سایت خودرو می توانید خدمات و محصولات خود را به دیگران معرفی نمایید، برای این که شما به یک برند در حیطه ی کاری خود تبدیل شوید قطعا به یک وب سایت خوب نیاز دارید. حال برای این که شما بتوانید یک سایت خودرو را راه اندازی نمایید باید یک سری پارامترها را در نظر بگیرید، به کار بردن این پارامترها می تواند روند پیشرفت شما را افزایش دهد به گونه ای که روزانه مشتریان و مخاطبان زیادی به سایت شما مراجعه کنند. به طور خلاصه یکی از این پارامترها که اهمیت دارد، ظاهر وب سایت خودرو شما است یعنی طراحی این قسمت باید با ترکیب رنگ مناسب و خلاقانه صورت بگیرد چرا که کاربر در ابتدای ورود به سایت شما ظاهر را می بیند و در صورت نامطلوب بودن آن، بدون این که محتوا را مطالعه نماید از صفحه خارج می شود. یکی دیگر از مباحث مهم، محتوای آسان و قابل فهم خواهد بود چرا که در غیر این صورت باعث می شود تا ذهن کاربر خسته شود و دیگر به سراغ وب سایت شما نیاید. مباحث مهم دیگر شامل امنیت و سازگار بودن سایتتان با دیگر محیط ها است و به طور کلی کلمه ی کلیدی شما باید در محتوا به حد تعادل وجود داشته باشد و اگر بیش از حد و یا کم تر باشد سئوی شما اعلام خطا می کند و این مشکل باعث می شود تا سایت شما در لیست موتورهای جست و جو قرار نگیرد.

طراحی سایت ایران خودرو
وب سایت ایران خودرو یکی از سایت های اتومبیل است که از سال ۱۳۹۰ تاسیس شده است و تاکنون خدمات مختلفی را در زمینه ی فروش و غیره داشته است. این وب سایت دارای یک منو و یا آرشیوی است که شامل صفحه اصلی، درباره شرکت، محصولات، تحقیق و توسعه، نمایندگی، دفترچه راهنما، خدمات، مزایده، تماس با ما، سهام و سرمایه گذاران، سامانه ارتباط با مشتری و غیره است. هم چنین در سایت ایران خودرو از رنگ هایی کم ولی جذاب استفاده شده است و ظاهری خوب را به نمایش گذاشته است، از طرفی دارای فونتی نامناسب است و بهتر بود تا از سایز بزرگ تری برای نوشتار استفاده می کرد. تصاویری که در سایت ایران خودرو به کار رفته دارای کیفیت نسبی بوده ولی می توانستن از عکس های بیش تری استفاده نمایند. هم چنین لگویی که برای این سایت طراحی شده خلاقانه بوده و کاربر به راحتی می تواند تشخیص بدهد این سایت مربوط به خودرو است. رتبه بندی سایت ایران خودرو در جهان ۸۵۸۱ بوده و رتبه ی آن در ایران ۱۵۹ می باشد.

طراحی سایت خرید و فروش خودرو
با توجه به نیاز جامعه برای استفاده نمودن از سایت های خدماتی، صفحات خرید و فروش خودرو مورد پسند بسیاری از افراد قرار گرفته است و امروزه سایت های زیادی هستند که در این زمینه فعالیت می کنند و توانسته اند در رتبه بندی خوبی قرار بگیرند. یک سایت خرید و فروش خودرو باید دارای یک سری مشخصات باشد تا کاربران بتوانند به راحتی عمل خرید و فروش را انجام دهند. امکانات یک سایت خرید و فروش خودرو شامل موارد زیر خواهد بود:

 • مشخصات فنی خودرو
 • طراحی بخش پکیج ها
 • طراحی سایت فروش خودرو واکنش گرا
 • درگاه بانکی

طراحی سایت تعمیرگاه خودرو
طراحی سایت تعمیر گاه می تواند برای سایت های متفاوتی مانند تعمیرگاه خودرو، تعمیرات تاسیسات، تعمیر لوازم برقی و غیره باشد به همین علت با طیفی از تعمیرگاه ها روبه رو هستیم. البته بحث ما راجع به طراحی سایت تعمیر خودرو است و باید یک سری مطالب را برای ایجاد این سایت مطالعه نماییم تا وب سایتی عالی را برای خود داشته باشیم و خدمات خوبی را به دیگران ارائه بدهیم. اکثر کمپانی های خودرو با مراکز مختلفی به صورت پیمانکاری قرارداد می بندند تا تعمیرات خودروهایشان را به صورت نمایندگی مجاز انجام دهد. به علت حجم بالای این نمایندگی ها می توان از طراحی سایت خودرو برای تبلیغات و معرفی خود استفاده نمود. امروزه می بینیم که بسیاری از افراد مکانیکی سایت هایی با نام های اورژانس خودرو، درمان خودرو و غیره را ایجاد نموده اند و در حال فعالیت و مدیریت سایتشان هستند.

آموزش طراحی سایت خودرو
شما با طراحی یک سایت و یا خرید آن از شرکت های معتبر می توانید محصول و خدمات خود را به دیگران در دنیا معرفی نمایید. البته برای این که یک سایت را طراحی نمایید باید یک سری آموزش ها به خوبی یاد بگیرید تا بتوانید یک وب سایت موفق را ارائه دهید. مثلا برای طراحی سایت خودرو، شما باید به ظاهر سایتتان و ترکیب رنگ هایی که در آن به کار می برید دقت داشته باشید، هم چنین منوی سایت اتومبیل، باید دارای خدمات مختلفی در این زمینه باشد تا کاربران بتوانند تمامی چیزهایی که مدنظرشان است را به دست آورند و مدت زمان بیش تری را در سایت بمانند؛ چرا که همین امر باعث می شود سایت شما جامع تر باشد برای کاربر و هم بر روی موتورهای جست وجو گر اثر می گذارد. موارد دیگری که در یک سایت خودرو، اهمیت دارد، امنیت آن بوده و برای جلوگیری از افشای اطلاعات کاربران باید امنیت قوی را برای آن تعبیه نماییم. شما می توانید برای آموزش های طراحی یک سایت، به منابع مختلفی رجوع کنید و آمادگی خوبی را چه برای مدیریت سایت و طراحی سایت به دست آورید.

سوالات متداول در مورد سایت خودرو
اصول طراحی سایت خودرو چیست؟
به طور کلی برای طراحی یک وب سایت خوب باید یک سری اصول مانند ظاهر، محتوا، امنیت، سئو و غیره را بدانیم و آن را درون وب سایت به کار ببریم.
آیا طراحی سایت خودرو دارای محبوبیت است؟
ماشین به دلیل این که جزو نیاز هر شخص بوده و جزو ۵ محصول جذاب در بین مردم قرار گرفته است در نتیجه وب سایت های آن هم دارای محبوبیت و مورد استقبال مردم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست