طراحی سایت بازرگانی یکی از ملزومات هر شرکت بازرگانی معتبر می باشد. عمدتا شرکتهای بازرگانی نیازمند سایتهایی چند زبانه می باشند تا بتوانید خدمات خود را به مشتریان در نقاط مختلف دنیا معرفی نمایند و کسب و کار خود را گسترش دهند. شرکت پارسا تدبیر با طراحی سایتهای چند زبانه و پیشرفته می تواند طراحی سایت بازرگانی شرکت شما را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

طراحی سایت یکی از موارد الزامی برای شرکت های بازرگانی به شمار می رود، به دلیل این که تجارت بازرگانی یک رابطه ی بین المللی محسوب می شود و شما باید یک سایت را در حیطه ی بازرگانی خود داشته باشید. همان طور که مطلع هستید، اقتصاد جدید و خلق اینترنت توانسته بستر کار را برای تجارت های جهانی آسان تر نماید. به گونه ای که شما می توانید با ساخت یک وب سایت بازرگانی، مشتریان خود را در داخل و خارج داشته باشید و خدمات و محصولات خود را به مخاطبانتان ارائه دهید. دیجیتالی شدن تجارت های بین المللی باعث پیشرفت در سایت های بازرگانی شده است و به طور کلی شرکت های بازرگانی با طراحی سایت مناسب توانسته اند فراتر از آن چه که می خواهند گام بردارند. برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه ی طراحی سایت بازرگانی تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

طراحی سایت بازرگانی

طراحی سایت بازرگانی چگونه است؟
به علت بستر گسترده ای که در جهان اینترنت برای انواع کسب و کار ها به وجود آمده است، امروزه داشتن یک وب سایت برای معرفی محصول و خدمات خود به دیگران از اهمیت فراوانی برخوردار خواهد بود. یک سایت علاوه بر معرفی کار، می تواند در فروش محصولات شما هم تاثیر به سزایی داشته باشد. به همین علت طراحی سایت بازرگانی می تواند به عنوان شناسه ی اینترنتی، تجارت شما را در سطح بین المللی معرفی نماید. طراحی یک سایت بازرگانی به نسبت دیگر سایت ها از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود؛ چرا که این گونه وب سایت ها در سطح بین الملل قرار دارند و باید در بهترین سطح خود باشند و طراحی آن ویژه و خلاقانه صورت بگیرد. نکاتی که باید در این سایت رعایت شود و از اهمیت بیش تری برخورد دار خواهد بود شامل موارد زیر است:

یک) سایت بازرگانی باید دو یا چند زبانه باشد:
همان طور که گفته شد، به دلیل این که این سایت تنها در داخل کشور خلاصه نمی شود، در نتیجه باید وب سایت بازرگانی شما از دو یا چند زبان پیروی نماید تا مخاطبان خودش را در خارج از کشور هم داشته باشد و با آن ها به راحتی بتواند ارتباط برقرار کند.

دو) طراحی سایت بازرگانی براساس سئو:
سئو از جمله ویژگی های مهم یک سایت به شمار می رود و یک سئوی خوب باعث می شود تا وب سایت بازرگانی شما در بهترین رتبه از لیست موتورهای جست و جوگر قرار بگیرد.

سه) مدیریتی قدرتمند و کاربردی:
از دیگر نکات مهمی که باید در طراحی سایت های بازرگانی رعایت نمایید، مدیریت و نظارت بر آن وب سایت است، همان طور که شما در محیط شرکتتان بهترین مدیریت را انجام می دهید باید نسبت به وب سایت خود هم این نظارت را داشته باشید و با کاربران در ارتباط باشید چرا که باعث می شود سایت شما کاربرپسند شود و در رتبه ی خوبی قرار بگیرد.

چهار) ریسپانسیو شدن سایت:
امروزه اکثر وب گردی ها با استفاده از موبایل و تبلت صورت می گیرد در نتیجه وب سایتی که شما آن را طراحی می کنید باید سازگار با این دو محیط و دیگر محیط ها باشد تا خطای ۴۰۴ را ایجاد نکند و بروز این گونه خطاها بر روی موتورهای جست و جوگر تاثیر منفی می گذارد و وب سایت شما ممکن است در لیست این موتورها قرار نگیرد.

طراح سایت بازرگانی
یک طراح خوب باید یک سری نکات را در وب سایت رعایت نماید تا بتواند سایتی مرجع و کامل را در اختیار افراد قرار دهد و این سایت به لحاظ گرافیکی باید ساده و در عین حال جذاب باشد تا مخاطب را مدت زمان بیش تری درون خود نگه دارد و این عمل باعث می شود تا موتورهای جست و جوگر، سایت بازرگانی شما را در رتبه ی خوبی قرار بدهند. یک طراح خوب باید هدف های اصلی سایت را در نظر بگیرد و بر روی آن مانور بدهد، مثلا یک سایت بازرگانی با هدف افزایش بازار داخلی و خارجی، ارائه ی خدمات، ارتباط با مشتری به شکل مجازی، نمایش محصولات و پروژه هایش باید طراحی شود.

ویژگی سایت بازرگانی
از مهم ترین ویژگی هایی که یک سایت بازرگانی باید داشته باشد، بازاریابی جهانی در آن است؛ چرا که شرکت های بازرگانی از طریق جذب نمودن مشتری های جدید و واردات و صادرات، مخارج خود را می توانند تامین کنند. یکی دیگر از ویژگی های حائز اهمیت در یک وب سایت بازرگانی، طراحی آن براساس اصول سئو و گوگل است، چرا که بیش ترین حجم بازدیدکنندگان یک سایت، از طریق گوگل به سایت مدنظر خود دست پیدا می کنند.

امکانات سایت بازرگانی
یک سایت بازرگانی باید دارای یک سری امکانات باشد تا بتوان آن را به عنوان یک وب سایت حرفه ای در حد بین الملل به همگان معرفی کرد و همان طور که گفته شد یک صفحه ی بازرگانی باید دارای خاص ترین طراحی باشد چرا که علاوه بر معرفی محصولات در داخل کشور، باید آن را در خارج از کشور هم معرفی نمود. این امکانات شامل موارد زیر است:

  1. ایجاد قسمتی برای فروش محصولات، هنگام طراحی سایت
  2. فراهم نمودن قسمتی برای مشاهده ی اخبار و مقالات مرتبط
  3. ایجاد بخشی برای معرفی محصولات صادراتی و وارداتی
  4. امکان مشاهده معرفی نامه شرکت
  5. قابلیت چند زبانه بودن
  6. نمایش دادن قابلیت های تخصصی
  7. نشان دادن نمایندگی های شرکت
  8. استفاده نمودن از نقشه در سایت و نشان دادن لوکیشن محل شرکت

سوالات متداول در مورد وب سایت بازرگانی
نکات مهم در یک سایت بازرگانی چیست؟
قابلیت چند زبانه بودن و طراحی به روز، با محتوایی خوب و امنیت بالا می تواند از نکات اصلی در یک وب سایت بین المللی تجارت باشد.
طراحی سایت بازرگانی چه کاربردی دارد؟
یک وب سایت می تواند محصولات و خدمات شما را به همگان معرفی کند و اولین قدم موثر برای رشد و پیشرفت شما محسوب می شود.
ریسپانسیو شدن وب سایت یعنی چه؟
زمانی که شما یک سایت را طراحی می کنید باید در دیگر محیط ها مانند گوشی، تبلت و غیره سازگار باشد و این امکان سازگار بودن بسیار بر روی رتبه ی شما تاثیر می گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست