طراحی سایت همایش برای اطلاع رسانی از سمینارها و محل برگذاری آن ها ایجاد می شود و امروزه افراد زیادی برای مطلع شدن از این سخنرانی ها به چنین وب سایت هایی مراجعه می کنند. امروزه همایش ها و سخنرانی های متنوعی مانند سمینارهای علمی، فرهنگی، ورزشی، مهندسی، پزشکی و غیره وجود دارد و کاربران با توجه به علاقه ی خود، در سمینار مربوطه نیز شرکت می کنند. سایت های همایش توانسته جایگاه خوبی را در بین وب سایت ها به وجود بیاورد. طراحی سایت همایش به دوصورت اختصاصی و عمومی ایجاد می شود، در طراحی سایت همایش اختصاصی، معمولا وابسته به ارگان و یا شرکتی خاص می باشد که تمامی برنامه های مربوطه به این شرکت ها از طریق این وب سایت منعکس می شود. هم چنین طراحی سایت همایش عمومی، به منظور اطلاع رسانی مطالب مختلف از شاخه های گوناگون را دربر می گیرد و تمامی موضوعات را می توان در این وب سایت عمومی به دست آورد. آگهی و تبلیغات مختلف در مورد کارگاه های آموزشی، سمینارهای داخلی و خارجی، سخنرانی های علمی، همایش های بازاریابی و غیره توسط تلویزیون و یا همان صدا و سیما، بسیار هزینه بر خواهد بود؛ درنتیجه طراحی یک سایت همایش می تواند برای شما بسیار مقرون به صرفه باشد و شما نیز می توانید به عنوان سرپرست سایت، تبلیغات افراد را به شکل بنر درون وب سایت خود قرار دهید و بابت آن هزینه ی خوبی را دریافت نمایید و علاوه بر اطلاع رسانی همایش ها، برای خود منبع درآمدی را ایجاد کنید. وب سایت ها جایگاه بسیار خوبی را در بین مردم پیدا کرده اند، به طوری که اگر احساس نیاز در مورد مطلبی را داشتند به راحتی می توانند با یک کلیک، به مطالب مورد نظرشان دسترسی پیدا کنند. طراحی سایت همایش برای کنفرانس های گسترده و بین المللی بسیار می تواند موثر و کارآمد باشد، پس بهتر است قبل از اقدام به هر کاری برای موفقیت خود یک وب سایت خوب را طراحی نمایید. برای این که برگذاری سخنرانی ها، ثبت نام افراد علاقمند، اخبار و گزارشات و … به خوبی صورت بگیرد، باید یک سری امکانات را درون وب سایت همایش قرار دهید و بعضی از این امکانات شامل موارد زیر خواهد بود:

طراحی سایت همایش
یک) طراحی صفحه ای برای کنفرانس ها
از جمله مواردی که در یک کنفرانس، مورد بحث قرار می گیرد شامل اهداف همایش، رویدادهای آن، معرفی نمودن موضوعات مختلف و هم چنین اطلاعاتی از ارگان هایی که محل برگذاری این سخنرانی ها است در صفحه ذکر می شود.

دو) طراحی قسمتی برای سیستم دبیرخانه آنلاین
طراحی این سیستم برای این بوده که به مقالات دریافتی، نمایش آثار، امکان انتقال مقاله به داورانی دیگر، تنظیم فرم هایی برای داوران، ارسال پیامک به پذیرفته شدگان و …را شامل شود.

سه) طراحی قسمتی از صفحه برای راهنما
این صفحه کاربر را راهنمایی می کند که مثلا تعداد صفحات، فرم های ارسالی، سایز و اندازه ی تصاویر و میزان کیفیت آن به چه صورت باشد و به طور کلی مخاطب را در جریان قوانین شرکت در سمینارها قرار می دهد.

چهار) ایجاد قسمتی برای عضویت
این قسمت برای افرادی که علاقمند به شرکت در سخنرانی و همایش ها هستند طراحی می شود.

پنج) ایجاد بخشی به عنوان روزشمار
با اضافه نمودن این قسمت می توانید تاریخ های مهم مانند افتتاحیه ها را با ساعت دقیق و مکان آن قید نمایید.

شش) ایجاد قسمتی برای تماس با ما را در نظر بگیرید.
آدرس، شماره های تماس، کدپستی و ایمیل را در این قسمت قرار دهید.

هفت) ایجاد قابلیت چند زبانه بودن
یک سایت همایش در برخی مواقع به شکل بین المللی صورت می گیرد در نتیجه اضافه نمودن قابلیت چند زبانه بودن می تواند به افراد خارجی هم کمک کند تا در مورد کنفرانس های مهم اطلاعات و اخبار را کسب نمایند.

از ویژگی های یک سایت همایش کاربرپسند می تواند، امنیت خوب، طراحی گرافیکی مناسب، استفاده از تصاویر با کیفیت، سرعت بالا، سرعت خوب در دانلود باشد. یک سایت همایش می تواند افراد علاقمند در هر رشته ای را جویای کنفرانس های محبوبشان کند، هم چنین مدیران این وب سایت ها می توانند برخی از فایل های مهم را به صورت یک اشتراک با کاربر در نظر بگیرند و از این طریق کسب درآمد داشته باشند. هرچه نکاتی که گفته شد در وب سایت همایش شما بیش تر رعایت شود در نتیجه بازدید آن هم بالا می رود و این افزایش بازدید بر روی موتورهای جست و جو تاثیر می گذارد و باعث می شود تا وب سایت همایش شما در رتبه ی خوبی از لیست این موتورها قرار بگیرد. در برخی مواقع این موتورها متوجه مخاطبان زیاد شما می شود، در نتیجه به صورت اتوماتیک برای سایت همایشتان تبلیغات می کند.

به طور کلی طراحی سایت همایش می تواند بهترین راهکار برای ارائه ی خدماتی چون اطلاع رسانی انواع سمینار، جشنواره و غیره باشد. یک سایت همایش باید از طراحی خوبی بهره مند باشد یعنی از رنگ هایی مناسب و رسمی در آن استفاده شود و محتوایی که درون آن گذاشته می شود باید خوانا و قابل فهم باشد. تصاویری که درون وب سایتتان به کار می برید در حجم و اندازه ی مطلوب باشد، در غیر این صورت اگر از عکس هایی بی کیفیت با حجم های بالا استفاده نمایید در نتیجه سرعت سایت شما پایین می آید و همین مشکل کافیست، تا کاربران شما خیلی زود از سایت خارج شوند. مقالاتی که در سایت همایش قرار می دهید باید از منابع معتبری باشد تا کاربران با خیالی راحت از مقالات و اطلاعات آن استفاده نمایند. دسته بندی منوی شما باید به گونه ای منظم باشد تا کاربران در یافتن موضوع خود دچار سردرگمی نشوند و بهتر است که از یک فیلد جست و جو هم درون وب سایت همایش خود استفاده نمایید. سایت کنفرانس شما باید ریسپانسیو شود یعنی با تمامی محیط های دیگر مرورگر ها و گوشی های همراه و … سازگار باشد؛ در غیر این صورت فرد با خطای ۴۰۴ مواجه می شود و این خطا بر روی موتورهای جست و جو تاثیر منفی می گذارد، پس بهتر است که حتما وب سایتتان ریسپانسیو شود. بهینه سازی و سئوپسند بودن یک وب سایت می تواند موفقیت شما را در این کسب و کار اینترنتی افزایش دهد و بهتر است قبل از اقدام به طراحی سایت همایش خود، تعیین هدف نمایید و سپس وب سایت مدنظر خود را طراحی کنید. همه ی افراد در این حوزه موفق نمی شوند و تنها کسانی می توانند سایت همایش عالی و موفقی داشته باشند که تلاش و فکری خلاقانه را به کار ببرند، هم چنین یک مدیریت قوی می تواند ارتباط خوبی را با مشتریان و کاربران ایجاد کند و حس اطمینان را در آن ها افزایش دهد. همین عوامل کافیست تا وب سایت شما پیشرفت نماید و جزو بهترین ها قرار بگیرد به گونه ای که با اولین جست و جو در گوگل، وب سایت همایش و کنفرانس شما در صدر لیست باشد.

اگر تعداد بازدیدکنندگان شما افزایش پیدا کند در نتیجه تقاضاهای متنوعی هم از سوی کاربران ایجاد می شود و این جا شما به عنوان مدیر وب سایت، می توانید از چند پشتیبان برای پاسخ گویی به افراد استفاده نمایید. پشتیبان و یا ادمین یک وب سایت، اکثرا به صورت دورکاری می توانند پاسخ گوی مشتریان و کاربرن باشند. نظارت قوی بر روی سایت و ارزش و بها دادن به کاربران می تواند باعث افزایش تعداد بازدیدکنندگان سایت شود. یک پشتیبان خوب باید سایت را بروز کند و محتوایی وب را برای آن ایجاد نماید و طراحی سایت را جذاب نماید. شما می توانید در سایت همایش خود یک سری فایل های آموزشی را قرار دهید و برای آن هزینه ای را در نظر بگیرید تا کاربر با پرداخت هزینه، فایل را دریافت نماید. بازگو نمودن اخبار مفید در مورد مسائل علمی، پزشکی، ورزشی، سلامت، درمان و … درون سایت همایش می تواند باعث سرگرم نمودن کاربران شود و هرچقدر این مقالات جذاب باشد در نتیجه مخاطب وقت بیش تری را درون سایت به سر می برد. این مورد بر روی موتورهای جست و جو و سئو تاثیر مثبتی خواهد گذاشت.

شما می توانید از پنج روش برای تولید محتوایی عالی جهت طراحی سایت همایش استفاده نمایید که شامل موارد زیر خواهد بود:

یک) اقتدار داشته باشید
این موضوع به این معنا است که متوجه باشید در مورد چه چیزی در حال نوشتن محتوا هستید و این موضوع باعث می شود تا بهتر بنویسید. گوگل برای این که آزمایش بهترین محتوا را انجام دهد از تست انسانی استفاده می کند و سه فاکتور را در نظر می گیرد که شامل میزان تخصص، قابلیت اعتماد محتوا و اعتبار خواهد بود.

دو) آموزنده بودن محتوا و جامع و کامل بودن مطلب
کاربران زمانی به گوگل مراجعه می کنند که سوال دارند در نتیجه بهتر است برای سوالات آن ها جواب هایی کامل را داشته باشید. هرچه محتوا ساده و قابل فهم تر باشد در نتیجه کاربر بیش تر ترغیب می شود تا درون سایت شما وقت بگذارند و به دنبال جواب سوالاتش بگردد.

سه) محتوا باید خوانا باشد
سومین راه برای تولید محتوایی خوب خوانا بودنش است که مفهوم آن به نظر ساده می آید ولی برخی از افراد معنای آن را اشتباه برداشت می کنند. خوانا بودن تنها در رعایت دستور زبان و املای آن نمی باشد و باید شامل مواردی مانند نوشتن در سطح فهم مخاطب، نوشتن برای انواع رسانه ها، نوشتنی ساده و بسیار قابل فهم باشد و هم چنین قالب بندی متن و استفاده از اصول خوانایی برای این که چشم ها خسته نشوند در آن رعایت گردد.

چهار) یک نقطه نظر را داشته باشید
به خوانندگان سایتتان یک دیدی جدید از مطالب خسته کننده بدهید و ببینید چه نتایجی از این موضوع حاصل می شود و سعی کنید آن را متفاوت و جذاب نمایید. سعی کنید به وب سایتتان شخصیت بدهید و از ویدئوهای جذاب و فایل های مفید صوتی استفاده نمایید.

پنج) محتوایتان باید رضایت بخش باشد
هرچقدر محتوای نوشته شده ارزشمند باشد، در نتیجه میزان رضایت بخشی کاربران هم به همان اندازه افزایش پیدا می کند و شما باید موضوعی که درباره اش می نویسید را کامل و جامع بیان نمایید تا کاربر به جواب پرسش های خود برسد.
به طور کلی اگر بخواهیم راجع به مزایای یک سایت همایش صحبت کنیم می توانیم این موارد را نام ببریم:

  1. اطلاع رسانی از زمان و آدرس محل برگذاری همایش ها در وب سایت برای افراد علاقمند
  2. معرفی نمودن موضوعات و مسائل قابل بحث
  3. ثبت نام نمودن افراد علاقمند
  4. قرار دادن اخرین اخبار در مورد همایش ها

همان طور که گفته شد طراحی سایت همایش می تواند تاثیر خوبی بر روی برگذاری کنفرانس ها بگذارد و باعث می شود تا افراد زیادی از این سخنرانی ها مطلع شوند. شما سایت همایش خود را می توانید از شرکت های معتبر طراحی سایت با پرداخت مبلغی خریداری نمایید و از این شرکت ها مشاوره های خوبی را دریافت نمایید. برخی از این شرکت ها دارای سایت هایی آماده هستند که با قیمت های بسیار ارزان به فروش می رسد و شما می توانید برای ابتدای کار خود از این سایت ها استفاده نمایید. البته ارزان بودن این وب سایت ها به معنای عدم کیفیت و کارایی آن ها نمی باشد و افراد زیادی با تهیه ی این گونه وب سایت های آماده توانسته اند پیشرفت خوبی را در کسب و کار خود رقم بزنند. مدیران سایت همایش در صورتی به موفقیت می رسند و کسب و کارشان پیشرفت می کند که نیاز های کاربران را به خوبی پاسخ بدهند. هم چنین دارای فکری خلاق و تلاشی فراوان باشند و با پشتیبانی و نظارت قدرتمند سایت را اداره نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست