تاثیر محتوا بر سئو چشمگیر و حائز اهمیت است. محتوانویسی یعنی انتقال دانستنی های مرتبط و کارآمد برای معرفی یک برند یا کسب و کار یا هرموضوع روزانه ای که مدنظر باشد. قبل از اقدام به تولید محتوا باید هدف خود را مشخص کنیم و تعیین کنیم که کدام استراتژی برای محتویات لازم هست. اولین قدم شناخت نیازهای مخاطب هست تا مطابق با همان نیازها محتوا تولید کنیم. سئو همان بهینه سازی سایت برای موتور جستجوگر است که به کمک کلماتی کلیدی و بروز نگه داشتن اطلاعات دسترسی به مطالب مورد نیاز مخاطب را فراهم میکند. محتوا مهمترین عامل پیشرفت در سئوی سایت است و با انواع گوناگونی ارائه داده میشود که از مهمترین آنها میتوان به محتوای متنی، محتوای صوتی و محتوای ویدئویی اشاره کرد. برای توجه کاربر به کسب و کار شما و جلب اعتماد برای خرید، باید با محتوایی ارزشمند روبرو شود. حال برای شروع به تولید محتوای مناسب باید شناخت کافی از مخاطبین داشته باشید و در مرحله محتواسازی خودتان را جای مشتری قرار دهید که به این نوع نوشتن تولید محتوای کاربرمحور گفته میشود. برای تولید محتوا به خصوص محتوای متنی باید به دنبال موضوعات مختلف در حوزه فعالیتتان باشید و خلاقیت داشته باشید. محتوا از نظر سئو باید مفید و ارزشمند نسبت به وب سایت های دیگر بوده و جذاب و قابل اعتماد باشد. با درنظر گرفتن کلمات کلیدی در مرورگر و تولید محتوای مربوط به همان زمینه فعالیتی میتوان جستجوی مناسبی برای مخاطب درنظر گرفت. دلیل اهمیت محتوا در سئو برای جذب مخاطب و بازدهی مفید میباشد. محتوا در سئو همواره باید بروز باشد تا مورد تایید معیارهای گوگل قرار بگیرد تا به کیفیت مناسبی در گوگل دسترسی پیدا کنید.

تاثیر محتوا بر سئو

بالا بردن کیفیت محتوا برای سئو

حال اینکه برای بالا بردن کیفیت محتوا در سئو باید لیستی از کلمات کلیدی مناسب و مطابق با کسب و کار تهیه شود تا مخاطب به راحتی به خدمات مورد نیاز دسترسی پیدا کند. به طور مثال میتوانید مواردی که نیاز به توضیح بیشتری دارند را لینک سازی کنید و در صورت نیاز کاربر را به صفحه دیگر هدایت کنید تا به اطلاعات بیشتری دسترسی پیدا کنند. برای بالا بردن کیفیت سایت میتوان از عناوین جذاب استفاده کرد تا مورد توجه مخاطب قرار بگیرند. درصورتی که از محتویات تکراری در مقالات شما استفاده شود مرورگرهای گوگل آنها را شناسایی کرده و جریمه سنگینی خواهید شد و رسیدن به رتبه و نتایج مورد نظر سخت خواهد شد. یکی دیگر از قدمهایی که به بهبود محتوای سئو کمک میکند قابلیت اشتراک گذاری است که کابر میتواند لینک شما را با سایر مخاطبین به اشتراک گذاشته و تاثیر خوبی برای صفحه شما خواهد داشت.

آشنایی با کلمات کلیدی به زبان ساده

کلمات کلیدی عباراتی هستند که در موتورهای جستجوگر مورد استفاده قرار میگیرند و توسط کاربران جستجو میشوند. سئو کلمات کلیدی تعیین کننده عباراتیست که زمان جستجوی کلمه، نتایج در زمینه ی مورد نظر نمایش داده میشوند. این کلمات کلیت محتوای سایت را نمایش میدهند و اهمیت این کلمات به دلیل سهولت جستجوی کاربران برای رسیدن به نتایج مورد نظر میباشد. درواقع هدف استفاده از این کلمات بازدهی بهتر و ایجاد ترافیک سایت است و تعیین صحیح این کلمات باعث بازخورد بهتری در مواقع افزایش ترافیک برای کاربران میشود. به همین صورت هم استفاده از لیست کلمات نامناسب و خاص باعث میشوند سایتی کم ارزش و بدون ترافیک کاربر تشکیل شود بنابراین با انتخاب کلمات مناسب میتوانید به بهینه سازی سازی سایت خود و رضایت کاربران کمک کنید.
حال اینکه گاهی این کلمات طولانی تر هستند و از ترکیب چند کلمه خاص تشکیل میشوند ولی کلمات کلیدی تک کلمه ای معمولا بیشترین جستجو در اینترنت را دارند و هدف نهایی کاربران محسوب میشوند. در این نوع استفاده از کلمات، رقابت بیشتری وجود دارد و رقبایی با سابقه بیشتر و سرسخت تری وجود دارند. هدف کاربر از این نوع کلمات منفرد به طور دقیق قابل شناسایی نیست و ممکن است کاربر به دنبال جستجوی جامع تری باشد ولی کلمات کلیدی بلندتر هدف مشخص تری دارند و کاربر به راحتی میتواند با جستجوی عبارتها به نتیجه موردنظر برسد. کلمات کلیدی باید به گونه ای تعیین شوند که در مکان مناسبی از صفحه قرار بگیرند و زمانی که مخاطب وارد صفحه میشود کلمه موردنظر را درعنوان و بدنه اصلی مشاهده کند. ولی اینکه از عناوین فریبنده برای ارتقاء بازدید صفحه استفاده شود کاملا اشتباه است زیرا کاربر صفحه را ترک کرده و شما از قدرت کلمات کلیدی بی نصیب خواهید ماند

روش پیدا کردن کلمات کلیدی

حال برای پیدا کردن کلمات کلیدی میتوانید مرحله به مرحله پیش بروید
اول: اینکه کلمات پایه ای محتوای خود را مشخص کنید .
دوم: لیستی از کلمات که در ذهن خود مورد استفاده کاربران قرار میگیرد تهیه کنید .
سوم: معیارهای محتوای خود را مشخص کنید و به نسبت آنها کلمات کلیدی را اولویت بندی کنید .
چهارم: کلمات کلیدی مشخص شده را در گروه های مشخص جای گذاری کنید .
درصورتی که شما قصد تهیه و تولید محتوا برای کلمه کلیدی مشخصی را داشته باشید میتوانید لیست کلمات مورد نیاز را تعیین کرده و مطالبی را به صورت جداگانه برای هریک جمع آوری کنید و در پایان مطالب کلمات کلیدی دیگری را که از قلم افتاده میتوانید به لیست خود اضافه کنید.

در پایان باید توجه داشته باشید که عوامل زیادی برای بهینه سازی سایت وجود دارند و اینکه گوگل با درنظر گرفتن کلمه کلیدی که شما برای محتوا خود درنظر گرفته اید سایت شما را رتبه بندی میکند بنابراین برای قرار گرفتن در صفحه اول باید محتوایی مناسب و جذب کننده تولید کنید تا عبارات کلیدی درستی تعیین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست