طراحی سایت بانوان اهمیت بسیاری پیدا کرده است زیرا با توجه به شرایطی که در جامعه ی امروز به وجود آمده است، بانوان نقش پر رنگی در تولید و اقتصاد داشته اند، به گونه ای که می توان گفت نقش زن در دنیای اقتصاد بسیار کارآمد و موثر واقع شده است. با توجه به محدودیت های زمانی و مکانی که برای بسیاری از زنان وجود دارد، اغلب بستر مناسبی برای این که بتوانند در جامعه فعالیت داشته باشند وجود ندارد. در مواردی محدودیت ها بیش تر بوده و یک زن، اقلامی را تولید کرده است ولی بستر مناسبی را برای معرفی، عرضه و فروش محصولاتش ندارد و همین شکست می تواند تاثیرات بدی مانند ورشکستگی را بر روی آن فرد بگذارد. به همین دلیل یک خانم می تواند با خرید و یا طراحی یک سایت، فروشگاهی آنلاین را با کم ترین هزینه برای خود ایجاد نماید و محصولات تولید شده ی خود را بر روی آن قرار دهد.

طراحی سایت بانوان

ویژگی سایت بانوان
یکی از مهم ترین ویژگی هایی که در سایت بانوان اهمیت دارد، حضور فعال خانم ها بدون محدودیت های فیزیکی در عرصه ی کسب و کار اینترنتی می باشد. به همین علت بانوان به راحتی بدون این که دردسرهای رو دررو شدن با مشتری را داشته باشند می توانند محصولات خود را به فروش برسانند. بسیاری از خانم ها به علت عدم اعتماد به نفس نمی توانند با مشتری به صورت حضوری ارتباط برقرار نمایند، هم چنین در مواردی هزینه ی اجاره و یا خرید یک فروشگاه را ندارند، به همین علت خانم ها می توانند با خرید یک فروشگاه اینترنتی، با حداقل هزینه، صاحب کسب و کار خود شوند و محصولات تولید شده ی خود را به همه معرفی و به فروش برساند.
البته سایت بانوان برای این که بتواند بازدید خوبی داشته باشد، باید یک سری ویژگی ها را در خود داشته باشد. یکی از این ویژگی ها، ظاهر سایت شما می باشد که باید دارای رنگ، فونت و قالبی زیبا و کاربرپسند باشد؛ چرا که یک سایت در نگاه اول طراحیش به چشم می خورد و اگر ظاهری جذاب نداشته باشد، مخاطب بدون خواندن مطالب وبسایت شما، از آن خارج می شود. یکی دیگر از ویژگی های موثر در سایت شما می تواند امنیت آن باشد چرا که در فروشگاه های اینترنتی یک سری پرداخت های آنلاین صورت می گیرد و افراد زیادی اطلاعات شخصی خود را در آن قرار می دهند در نتیجه برای جلوگیری از حملات سایبری باید امنیت سایت را بالا برد. از دیگر ویژگی های یک سایت خوب برای بانوان می توان به این موارد هم اشاره کرد:

یک) کاربرپسند بودن:
کاربران به دلیل این که غرق در اینترنت و کارهای اینترنتی هستند، وقت زیادی برای خواندن مطالب و محتواهای شما ندارند به همین دلیل باید محیطی را در سایت خود فراهم آورید تا مخاطب پسند باشد و بتواند افراد را مدتی درون خود نگه دارد. سایت کاربر پسند به صفحه ای می گویند که دارای رابط کاربری عالی و جذاب، بارگذاری سریع، جهت یابی آسان، قالبی مناسب، لینک های در دسترس و محتوای سرگرم کننده باشد.

دو) سازگار با موتورهای جست و جوگر باشد:
سایت ها باید امکانات کاملی را داشته باشند و هرگونه خطا و اشتباه درون سایت باید به حداقل برسد تا بر روی اعتبار صفحه تان اثر نگذارد چرا که در صورت بروز خطا، به موتورهای جست وجوگر لطمه وارد می کند.

سه) سازگار با کسب و کارتان باشد:
یک سایت سازگار باید برای مشکلات مشتری راهکار ارائه بدهد و محتوایی واضح و کاملا خوانا را داشته باشد، هم چنین یک وب سایت باید سازگار با پلتفرم و مرورگر باشد.

چهار) طراحی به روز شده:
همان طور که گفته شد طراحی تاثیر مهمی بر روی کاربرها و موتورهای جست وجوگر می گذارد، در نتیجه باید همیشه به روز بوده و برای اهداف فنی و تخصصی مناسب باشد. یک طراحی خلاقانه و به روز می تواند مخاطبان بیش تری را به سمت خود جذب نماید.

امکانات طراحی سایت بانوان
بانوان می توانند از طریق یک وب سایت، هنر، دانش و محصولات خود را به نمایش بگذارند و به دنیا معرفی نمایند و باید دقت داشته باشند، سایتی که برای یک خانم طراحی می شود باید دارای ظاهر و خدماتی باشد که مورد پسند خانم ها باشد؛ چرا که اکثر مخاطبان این سایت ها خود بانوان هستند. چنین وب سایت هایی معمولا دارای قسمت های دیگری مانند مسائل حقوقی زنان، مزون و فروشگاه های اینترنتی، آشپزی، آرایشگاه های زنانه و غیره خواهد بود. از دیگر امکانات و ویژگی های سایت زنان می توان به این موارد اشاره نمود.

  • ایجاد گالری تصاویر در طراحی سایت بانوان
  • ایجاد تیترها و زیر تیترهای بیش تر
  • ایجاد قسمت مقالات و اخبار
  • معرفی محصولات و خدمات و یک سری آموزش ها
  • استفاده نمودن از نقشه ی گوگل
  • اضافه نمودن بخش نظرسنجی
  • ایجاد سیستمی دقیق برای آمارگیری وب سایت
  • راه اندازی قسمت فروش اینترنتی در سایت
  • بالا بردن سرعت سایت

دلایل موفقیت سایت بانوان
مهم ترین قسمتی که سایت بانوان می تواند داشته باشد، بهینه نمودن آن سایت برای موتورهای جست و جوگر خواهد بود؛ چرا که از این طریق سایت آن ها می تواند مشتریانی هدفمند را برای خود جذب نمایند و این کاربران تبدیل به مشتریانی ثابت و همیشگی خواهند شد. توصیه هایی که در این زمینه به بانوان می شود، این است که اگر قرار است در این بستر فعالیت نمایند بهتر است که برای تهیه ی وب سایت خود به شرکت های معتبر مراجعه نمایند و صفحه ی خود را با اندک هزینه ای سفارش دهند.

هدف از داشتن سایت بانوان
بسیاری از بانوان به دلیل محدودیتی که در جامعه وجود دارد و به علت هزینه های بالا، نمی توانند محصولات تولیدی خود را به مردم معرفی نمایند. به همین علت خانم ها با ایجاد و یا خرید یک سایت خوب می توانند کسب و کاری پربازدید و پولساز را برای خود فراهم نمایند. برای این که به در این سایت ها به موفقیت برسیم باید اصول حرفه ای ساخت سایت را یاد داشته باشیم. داشتن یک سایت با طراحی فوق العاده می تواند مخاطبان زیادی را به سمت خود جذب نماید هم چنین ارائه ی خدماتی خوب صفحه ی شما را کاربر پسند می نماید.

آموزش طراحی سایت بانوان
همان طور که می دانید جهان امروز، دنیای تبادل اطلاعات و اشتراک گذاری است به همین خاطر شما می توانید برای یادگیری طراحی سایت به منابع معتبر در گوگل مراجعه نمایید و با دیدن ویدئوهایی از ساخت سایت، برای خود صفحه ای را طراحی نمایید. همان طور که گفته شد رعایت یک سری اصول در طراحی می تواند سایت شما را جزو بهترین ها قرار دهد و کاربران زیادی را به سمت خود جذب کند. از جمله مراحلی که باید برای طراحی سایت آموزش ببینید شامل این موارد می شود.
یک) قدم اول یادگیری HTML یا همان زبان نشانه گذاری ابر متنی است و نکته ی حائز اهمیت این است که این زبان یک زبان برنامه نویسی نیست. طراح، به واسطه ی این زبان به مرورگر می فهماند که کدام قسمت دارای تیتر و پاراگراف است و یا کدام بخش مربوط به تصاویر بوده و جدول ها در کجا قرار گرفته اند. برای این که این مرحله را یاد بگیرید باید نکات مهمی را در آموزش این قسمت دریافت نمایید.
دو) مرحله ی بعدی CSS است و در این بخش راه های دسترسی مختلفی به HTML وجود دارد که می توانید هر شکلی که تمایل دارید را به آن بدهید. مثلا شما با استفاده از CSS به مرورگری که صفحه نمایش شما را نشان می دهد دستور بدهید تصویر با طول ۱۰۰ مگاپیکسل نشان دهد و هم چنین دارای خط سبزی به دور تصویر باشد. با یادگیری تمامی استایل های CSS، دیگر این توانایی را دارید که برای سایت خود ظاهری جذاب را خلق کنید. برای این که در این مرحله آموزش و یادگیری خوبی داشته باشید باید یک سایت را در نظر بگیرید و براساس آن کدنویسی نمایید، هرچقدر میزان شباهت به سایت مدنظر بیش تر باشد در نتیجه یادگیری شما بهتر خواهد شد.
سه) تاکنون با مرحله ی HTML و CSS آشنا شدید و متوجه شدید موارد مختلف برای طراحی یک صفحه چه چیزهایی هستند و هم چنین آموختید که می توانید یک سری موارد مانند سایز، رنگ و غیره را تنظیم و تغییر دهید. موضوع دیگری که در این مرحله باید آموزش ببینید، مدیریت نمودن وب سایت بوده و باید یک درب ورود و خروج را برای آن بسازید تا بتوانید به راحتی اطلاعات و سایر موارد را تغییر دهید. به همین علت یادگیری جاوا اسکریپت در این مرحله از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود. شما از این طریق می توانید به تمامی قسمت های یک سایت دسترسی داشته و آن را مدیریت نمایید.
چهار) مرحله ی آخر شامل جی کوئری می شود، که به صورت کتابخانه ای بوده که توسط جاوا اسکریپت نوشته می شود و به شما در ایجاد کدنویسی راحت تر کمک فراوانی می کند. آموختن این مرحله ضروری است و یادگیری آن بسیار آسان و راحت می باشد.

سوالات متداول در مورد طراحی سایت بانوان
طراحی سایت بانوان چه اهمیتی دارد؟
شما می توانید با ایجاد سایتی جذاب کسب و کار خود را با حداقل هزینه آغاز نمایید، اگر دانش، هنر و یا محصولی دارید می توانید بر روی سایت خود بارگذاری کنید و آن را به فروش برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست