طراحی سایت نیازمندی یکی از خدمات تیم پارسا تدبیر می باشد. بسیاری از شرکت ها برای معرفی محصولات و خدمات خود نیاز به تبلیغات دارند و برای این کار شروع به سفارش یک سری بروشور و کاتالوگ می کنند تا بتوانند کسب و کار خود را به دیگران بشناسانند، این روش می تواند جواب دهد و شما و محصول جدیدتان را معرفی کند ولی راه کار دیگری وجود دارد که شما می توانید از طریق آن به صورت بسیار وسیع، خدمات و محصولات خود را به نمایش بگذارید و کسب و کاری موفق را داشته باشید و این راه کار، طراحی سایت نیازمندی است که علاوه بر عکس و محتوا می توان در آن امکانات دیگری را ایجاد نمود و افراد در هر ساعت از شبانه روز می توانند به سایت شما مراجعه کنند و از خدمات شما بهره مند شوند. امروزه اکثر کسب و کارها به سمت اینترنتی شدن پیش می رود و کاربران به راحتی می توانند به خواسته ی خود برسند بدون این که از منزل خارج بشوند و هم چنین مدیران وب سایت با راه اندازی یک سایت اینترنتی به راحتی نیاز های مردم را برطرف می کنند و برای خود کسب و کاری پولساز را ایجاد می نمایند. سایت های مختلفی از قبیل سایت شخصی، بازرگانی، موزیک، هنر و غیره امروزه وجود دارد و کاربر با جست و جویی می تواند نیاز خود را برطرف نماید اما نکته ای که این جا حائز اهمیت است این بوده که تمامی وب سایت ها موفقیت خوبی کسب نمی کنند و این به دلیل نوع مدیریت و رعایت نکردن برخی از اصول و پارامترهای مهم در سایت مربوطه است.

طراحی سایت نیازمندی

یکی از سایت هایی که امروزه از اهمیت ویژه ای برخوردار است و کاربران زیادی به آن مراجعه می کنند، وب سایت نیازمندی است که بسیاری از استخدامی ها، خرید و فروش محصولات، کالاهای دست دوم و بسیاری از تبلیغات در این گونه سایت ها انجام می شود. برای نمونه سایت دیوار یکی از وب سایت های نیازمندی است که شامل شاخه های مختلفی از فروش محصول و استخدامی و غیره است و توانسته در داخل کشور موفقیت خوبی را کسب نماید. در مواردی هم طراحی سایت نیازمندی فقط شامل یک موضوع می شود، برای نمونه وب سایت استخدامی مانند آی استخدام که تنها برای جذب افراد برای اشتغال ایجاد شده است و این وب سایت هم اکنون بسیار موفق عمل نموده است. بسیاری از شرکت های خدماتی، فروش محصول، شرکت های تجاری و غیره برای اگهی استخدام نیرو به وب سایت های نیازمندی مراجعه می کنند و با گذاشتن آگهی نیروی مورد نظر خود را استخدام می کنند. این روش اینترنتی بسیار توانسته مثمر ثمر واقع شود و افراد بدون این که مسیرهای طولانی را طی کنند با یک کلیک تبلیغات، اگهی و هرچیزی که مدنظرشان است را در این گونه سایت ها پیدا کنند و از خدمات سایت های نیازمندی بهره مند شوند.

طراحی سایت نیازمندی همانند بسیاری از مشاغل دیگر نیاز به کسب مهارت و تخصص حرفه ای دارد، اگر شما صاحب یک شرکت معتبر هستید باید یک سایت را برای خود داشته باشید و در مورد نحوه ی مدیریت آن آموزش هایی را ببینید تا بتوانید وب سایتی موفق را برای خود خلق نمایید. هرچه میزان ارتباط شما با کار بیش تر باشد، حس اطمینان در او افزایش پیدا می کند و باعث می شود تا وب سایت شما در رتبه ی خوبی قرار بگیرد و این رتبه باعث می شود تا سایت شما در لیست موتورهای جستجو قرار بگیرد و کاربران با اولین جستجو می توانند سایت شما را ببینند. یک سایت علاوه بر مدیریتی عالی نیاز به طراحی جذاب هم دارد؛ چرا که کاربر وقتی به سایت شما مراجعه می کند اولین چیزی که می بیند ظاهر وب سایت شما است و اگر از ترکیب رنگ و قالبی خلاقانه استفاده نکنید ممکن است که کاربر بدون خواندن محتوا با سایت شما ارتباط نگیرد و آن را ترک نماید. در نتیجه استفاده از رنگ ها و ایده های ناب و هم چنین فونتی منظم، شما می توانید کاربران زیادی را به سمت خود جذب نمایید. یک سایت نیازمندی به طور کلی بانک اطلاعاتی بسیار کامل از شرکت های مختلف است که هر کدام در هر صنفی و هر منطقه ای می توانند به این گونه وب سایت ها مراجعه نمایند و نیاز خود را برطرف کنند. البته این را باید در نظر بگیرید که طراحی این گونه وب سایت ها یکی از حساس ترین ها می باشد و باید آن را به خوبی طراحی نمایید و یا این که از شرکت طراحی سایت معتبری خریداری نمایید. اگر این گونه سایت ها به بهترین شکل طراحی شوند و استانداردها و قوانین در آن به خوبی رعایت شود، مدیران این سایت به درآمدی سرشار از سود می توانند برسند.

حال برای این که از ویژگی های یک وب سایت نیازمندی بیش تر آگاهی پیدا کنیم تا مانند دی جی کالا موفق عمل کند، بایدبه این نکات توجه نمود که شامل موارد زیر است:

 • دیده شدن آگهی اشخاصی که اگهی خود را درون سایت ثبت نموده اند.
 • نمایش اگهی ها به صورت دسته بندی شده که کاربر به راحتی به آگهی مدنظر خود دست پیدا کند.
 • شما با پرداخت هزینه ای اندک می توانید نیازمندی خود را به خوبی برطرف نمایید.

طراحی سایت نیازمندی مانند بسیاری از سایت های دیگر برای این که پربازدید و موفق باشد باید دارای یک سری امکانات خاص باشد و ایجاد این گونه امکانات می تواند به مرور روند رشد کسب و کار اینترنتی شما را رونق و نیاز جامعه را برطرف نماید.

 • وب سایت شما باید برای ثبت نام کاربر و اگهی او به صورت اتوماتیک رمزی را برای تاییدیه ارسال نماید تا شخص حقیقی باشد.
 • یک سایت نیازمندی باید منوی خود را به شکلی منظم دسته بندی کند تا موجب سردرگمی کاربران نشود.
 • اضافه نمودن امکان ثبت آگهی منطقه ای، به صورت شهری، استانی و ایجاد یک فیلد برای جست و جو نمودن یک شهر یا استان
 • فراهم نمودن قسمتی برای عکس ها و محتوا
 • ایجاد لیستی از اعضای سایت و قسمت اخبار
 • فراهم نمودن امکان دیدن تراکنش های پرداختی
 • مدیریت و نظارت بر تخلف کاربران
 • ایجاد امنیت بسیار بالا برای فایل هایی که آپلود می شوند.
 • مدیریت نمودن لینک ها و پیوند ها و هم چنین دسترسی آسان
 • و غیره

طراحی سایت نیازمندی باید براساس سئو انجام شود؛ چرا که برای این که سایت شما پولسازی کند باید این ویژگی به خوبی در آن رعایت شود تا کاربران بیش تری به این سایت مراجعه نمایند و هرچه تعداد بازدیدکنندگان بیش تر باشد در نتیجه میزان درآمد زایی برای شما هم بیش تر خواهد بود. بنابراین قبل از اقدام به راه اندازی چنین وب سایت هایی بهتر است که اطلاعات جامع تری را در این زمینه به دست آورید تا با مهارت و اطلاعات پربارتر سایت خود را ایجاد نمایید. یک سایت نیازمندی خوب، باید نسخه اش در تمامی مرورگر ها و گوشی های همراه سازگار و بهینه باشد و یا به اصطلاح ریسپانسیو شود تا ارور ۴۰۴ در آن رخ ندهد، اگر خطایی این چنینی در وب سایت شما به وجود بیاید، موتورهای جست وجو متوجه این موضوع می شوند و همین مشکل باعث افت سایت شما می شود در نتیجه پشتیبانی و مدیریتی قدرتمند می تواند بروز چنین مشکلاتی را به حداقل برساند و یا از ایجاد آن جلوگیری نماید. هم چنین حجم مناسب تصاویر برای بارگذاری از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که اگر عکس ها با کیفیت پایین و سایز نامناسبی باشند در نتیجه موجب پایین آمدن سرعت دانلود و یا ثبت اگهی خواهد شد. در سایت های نیازمندی به دلیل این که پرداختی ها یه صورت آنلاین صورت می گیرد باید امنیت وب سایت خود را افزایش دهید تا از حملات افراد سودجو جلوگیری به عمل آید و باعث فاش شدن اطلاعات شخصی افراد نشود.

طراحی سایت آگهی و یا طراحی سایت نیازمندی هر دو یک معنا را می دهند و هدف اصلی هر دو نمایش و تبلیغ آگهی است و کاربران در میان آگهی ها آن چیزی که مدنظرشان است را پیدا می کنند و برای این که مخاطب راحت تر به آگهی مدنظر خود برسد، بهتر است که دسته بندی منظمی را برای سایت نیازمندی خود ایجاد نمایید تا موجب سردرگمی و در نهایت ترک کاربر از سایت نشود. برای نمونه وب سایت شیپور هم یک سایت نیازمندی محسوب می شود که توانسته بسیار موفق عمل نماید و شما هم برای این که به این گونه موفقیت ها دست پیدا کنید باید تمامی نکات گفته شده در این مقاله را رعایت نمایید. تمامی وب سایت هایی که موفق عمل کرده اند و تاکنون عملکرد مطلوبی را داشته اند، به دلیل فکر، تلاش، تبلیغات و مدیریت بر محتوای صحیح بوده است و این کارها باید به صورت مکرر انجام شود تا ایده های خلاقانه ای را بتوانید با فکر و تلاش ایجاد نمایید و میزان کاربران خود را افزایش دهید. هر کاربر برای ثبت آگهی خود می تواند هزینه ای را پرداخت نماید و این موضوع باعث درآمد سازی وب سایت نیازمندی خواهد شد.

برای این که وب سایت خود را ایجاد نمایید، شما می توانید از یک طراح مجرب کمک بگیرید و با دیدن نمونه کارهایی که انجام داده است می توانید به او اعتماد کنید و طراحی سایت را به او واگذار نمایید و خودتان هم ایده هایی را مطرح کنید تا طراح سایت آن ها را پیاده سازی نماید. یک طراح حرفه ای کسی است که به html و php تسلط کامل دارد و می داند که چه چیزهایی می تواند یک سایت را محبوب و جذاب نماید. هم چنین شما می توانید از وب سایت های طراحی سایت دیگر دیدن نمایید و نمونه کارها و رزومه ی آن ها را ببینید و در نهایت با اطمینان کامل سایت خود را سفارش دهید البته اگر شما تمایل به را اندازی یک سایت نیازمندی دارید، بهتر است که از ابتدای کار با طراحی حرفه ای شروع به کار نمایید و راه کارها و ایده های خود را پیاده سازی کنید.

همان طور که گفته شد برای این که سایت شما به موفقیت دست پیدا کند باید بهینه سازی در آن رعایت شود و موارد کلی در مورد این موضوع شامل موارد زیر خواهد بود:

 • بهینه نمودن آدرس های سایت
 • نوشتن توضیحات و اختصاصی نمودن گروه ها
 • استفاده نمودن از تگ گذاری پیشرفته
 • به کار بردن فریم ورک هایی معتبر برای بهینه سازی فایل هایتان
 • به کار بردن open graph برای شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، تویتر، فیسبوک و غیره
 • ثبت نمودن رویدادهای گوگل و آنالیز نمودن به صورت اتوماتیک جهت دنبال کردن بازدید کنندگان.

امروزه طراحی سایت نیازمندی یا همان وب سایت های تبلیغاتی به شدت رو به افزایش هستند و کاربران هم از این دست وب سایت ها به خوبی استقبال می کنند. هر چه موضوع سایت شما جذاب تر و طراحی خلاقانه داشته باشد و یا کاربردی عمل نماید می تواند برای رشد و پیشرفت آماده شود در نتیجه بهتر است که قبل از هرچیزی نکات مربوط به این گونه سایت ها را به خوبی مطالعه نمایید و با مهارت بالا و تلاش به موفقیت برسید. بهتر است برای ابتدای کار خدمات خوب و مفیدی را ارائه بدهید تا بازدید کنندگان بیش تری به سایت شما مراجعه نمایند. با در نظر گرفتن امکانات مفید هم می توانید وب سایت نیازمندی خود را ایجاد نمایید و بهتر است این امکانات ضعیف نباشد و باعث شلوغی بی مورد سایتتان نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست