طراحی سایت سازمانی برای ارائه ی خدمات و محصولات ایجاد می شود و همان طور که می دانید با دیجیتالی شدن بسیاری از کسب و کار ها، افراد زیادی در حوزه ی وب سایت و فروش آنلاین فعالیت می کنند. هم چنین کاربران برای رفع نیاز خود به وب سایت های مختلفی می روند و اطلاعات و یا محصول مورد نظر خود را در کوتاه ترین زمان ممکن به دست می آورند. وب سایت های مختلفی وجود دارد که در حال فعالیت هستند و شامل سایت های علمی، فرهنگی، شخصی و … می شوند. سایتی که ما در نظر داریم تا در این مقاله در مورد آن صحبت کنیم، وب سایت سازمانی می باشد و این گونه صفحات با توجه به سازمان و ارگانی که هستند خدمات خود را ارائه می دهند. یکی از مهم ترین وظایف یک سازمان، معرفی نمودن خودش به طور کامل است و باید برای این موضوع قسمتی را در سایت قرار دهد تا کاربران به راحتی آن را مطالعه نمایند. برای طراحی سایت سازمانی، شما باید دسته بندی خوب و منظمی را در قسمت منو ایجاد نمایید تا کاربران به راحتی به چیزی که مدنظر دارند برسند. هم چنین شما می توانید از یک فیلد جست و جو برای راحتی کار ایجاد نمایید تا کاربران بتوانند به محصول، خدمات و اطلاعاتی که در نظر دارند برسند و ایجاد این قسمت می تواند بسیار مفید باشد. برای طراحی سایت سازمانی بهتر است که از ترکیب رنگ هایی مناسب استفاده نمایید و ایده های خلاقانه ای را در آن پیاده سازی کنید، مثلا از اسلاید شو در صفحه ی اصلی استفاده نمایید تا کاربران تصاویر مربوط به ارگان و سازمان شما را ببینند. این تصاویر می تواند از دستاورد های شما باشد. نکته ی مهم برای طراحی سایت سازمانی این است که حتما از تصاویر با حجم مناسب و کیفیت خوب استفاده نمایید؛ چرا که بارگذاری عکس ها در ابعاد بزرگ و بی کیفیت بودن آن برای یک سازمان هم کلاس کارشان را پایین می آورد و هم سرعت سایت به شدت کند می شود و همین پایین آمدن سرعت کافیست تا کاربران سایت شما را ترک نمایند. دسته بندی که شما در یک سایت سازمانی باید در نظر بگیرید شامل: صفحه اصلی و یا خانه، درباره ی ما، تماس با ما که کلیه آدرس و شماره تماس ها باید ذکر شود، پرسش های متداول، خدمات، محصولات، خبرنامه و رویداد ها و مقالات می شود. یکی از ویژگی های مهم در طراحی سایت سازمانی این است که باید مورد پسند تمامی کاربران قرار بگیرد و این زمانی ایجاد می شود که شما از اصول و پارامترهای خوبی درون وب سایت خود استفاده کرده اید.

طراحی سایت سازمانی

یک سایت سازمانی برای تمامی محورهای مردم نهاد، ارگان های خصوصی و غیر خصوصی و … می تواند بسیار کارآمد باشد و هر سازمانی باتوجه به خدماتی که دارد، تمایل به معرفی و تبلیغات خود می کند و این موضوع باعث می شود تا ارگان ها به سایر افراد نیز به خوبی معرفی شود. معمولا مدیریت محتوایی که برای یک سایت سازمانی در نظر گرفته می شود جوملا و یا وردپرس است که به عنوان دو پلتفرم معروف در بین مردم دنیا محبوبیت دارد. البته این دو پلتفرم باهم تفاوت هایی را دارند و هر کدام معایب و مزایایی را به همراه دارند و وردپرس به عنوان اولین مدیریت محتوا و جوملا به عنوان دومین پلتفرم معروف در دنیا شناخته شده هستند.

طراحی سایت سازمانی یکی از مهم ترین وب سایت ها می تواند باشد؛ چرا که تمامی کاراهای اداری و اطلاعات را می توان به راحتی از این سایت ها به دست آورد. مثلا یک دانشجویان با رفتن به سایت سازمانی دانشگاه خود می توانند وارد پورتال دانشجوییشان بشوند و از این طریق می توانند نمرات، تاریخ شروع دانشگاه، تاریخ امتحانات و … را با یک سایت سازمانی جویا شوند. مزیت قرار دادن این پرتال ها در یک وب سایت سازمانی باعث می شود تا افراد زمان زیادی را برای رفتن به محل طی نکنند و از این طریق انتخاب رشته ی خود و سایر کارهای خود را به راحتی انجام دهند.

عناصری که باعث می شود تا وب سایت شما زیبا و جذاب و هم چنین کاربرپسند باشد شامل موارد زیر خواهد بود:

  1. طراحی سایت سازمانی شما باید زیبا و منحصر به قرد باشد:
    یعنی زمانی که شما طرحی زیبا و یا خطی خوش را می بینید تحت تاثیر قرار می گیرید، درون یک سایت هم می توانید از طرح ها و ترکیب رنگ های جذاب و هم چنین فونت منظمی استفاده نمایید؛ چرا که کاربر قبل از هرچیزی به نظم و ترکیب رنگ و طراحی شما توجه می کند.
  2. امنیت سایت سازمانی خود را بالا ببرید
    سایت های سازمانی معمولا شامل یک سری پورتال های شخصی و خاص می باشند و برای این گونه سایت ها باید امنیت خوبی را فراهم نمود.
  3. ریسپانسیو شدن
    این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است و سایت شما باید با تمامی محیط ها اعم از مرورگرهای مختلف و گوشی و تبلت سازگار باشد تا خطایی را ایجاد نکند چزا که تاثیر منفی بر روی موتورهای جست وجو می گذارد.

برای این که یک طراحی سایت سازمانی موفقی داشته باشید بهتر است از ایده های خلاقانه استفاده نمایید و پشتیبانی و مدیریتی قوی را در آن به کار ببرید به گونه ای که نظرات و پیشنهادات کاربران را ببینید و پاسخگو باشید؛ چرا که همین موضوع باعث می شود تا کاربران با شما ارتباط خوبی را برقرار نمایند و به وب سایت شما اطمینان کنند. هم چنین ارائه ی مطالب مفید و سودمند، باعث می شود تا کاربر مدت زمان بیش تری را درون سایت شما سپری نماید. شما می توانید سایت سازمانی خود را از شرکت های معتبر طراحی سایت، با پرداخت هزینه ای دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست