طراحی سایت حرفه ای یکی از مهمترین عوامل موفقیت هر سایت می باشد. کسانی که دارای کسب و کار حرفه ای هستند معمولا براساس یک سری اصول حرفه ای کارهای خود را انجام می دهند این دست از افراد حرفه ای، به دنبال شرکت هایی هستند که بهترین طراحی را می توانند اجرا کنند. یک سایت حرفه ای می تواند محصول و خدمات شما را به خوبی به کاربران معرفی کند و این امر سبب افزایش تعداد بازدیدکنندگان شما می شود، هم چنین یک سایت حرفه ای وب سایتی است که تمام اصول، به خوبی در آن رعایت شده باشد که در ادامه نکات و این اصول را به شما می گوییم، پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

طراحی سایت حرفه ای

طراح سایت حرفه ای
همان طور که گفته شد برای این که شما یک طراحی سایت حرفه ای داشته باشید باید اصول اولیه ی آن را رعایت نمایید تا وب سایت شما به صفحه ای کاربرپسند تبدیل شود و برای داشتن چنین وب سایتی، به یک طراح و شرکتی حرفه ای نیاز دارید. یک وب سایت با کیفیت، نیاز به طراحی گرافیکی خوب، برنامه نویسی و کدنویسی و هم چنین بازاریابی اینترنتی دارد. یک طراح سایت مجرب می داند که باید صفحه ای را بسازد که کاربرپسند، کارآمد و جذاب باشد و بتواند باعث پیشرفت در کسب و کارتان شود. یک طراح سایت حرفه ای باید دارای ویژگی هایی باشد که بتواند او را از بقیه مجزا نماید و این خصوصیت ها شامل این موارد می شود:

 1. گواهی نامه و مجوز:
  همیشه این سوال را از خود بپرسید که آیا این طراح مهارت کافی را در زمینه ی ساخت صفحه ای حرفه ای دارد و بهتر است که نمونه کارهای او را مشاهده نمایید.
 2. تجربه:
  یکی دیگر از ویژگی های مهم یک طراح این است که چه مدت در زمینه ی طراحی فعالیت می کنید و سابقه ی کاری، نشان دهنده ی تجربه ی خوب او خواهد بود.
 3. سبک:
  هر طراح، سبک خاص خود را دارد و شما می توانید سبک هایی که حتی مطابق با حرفه ی شما نیست را بببینید و آن ها را آنالیز کنید که آیا می تواند کاربر پسند و جذاب باشد یا خیر؟
 4. گواهی حسن انجام کار:
  شما می توانید به مشتریان قبلی طراح، مراجعه نمایید و از نظرات آن ها برای همکاری با طراح مدنظرتان استفاده نمایید.
 5. تکنولوژی:
  شما باید جویای شخصی باشید که علاوه بر حرفه ای بودن، در زمینه ی پیکربندی سایت، زبان مورد نظر برای وب سایت، به روز باشد و توانایی استفاده از تکنولوژی های جهان را در وب سایت شما داشته باشد.
 6. سئو:
  این ویژگی از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چرا که برای دیده شدن سایت شما، باید سئوی سایت به بهترین شکل و با تکنیک های عالی به نمایش گذاشته شود.
 7. موبایل فرندلی:
  یک طراح حرفه ای باید بداند که سایتش باید با تمامی محیط سازگار باشد و به اصطلاح ریسپانسیو شود تا در محیط هایی مانند تبلت و گوشی بدون خطا باز شود.
 8. خدمات:
  مطئن شوید که طراح و یا شرکت طراحی سایت شما، کاملا همه ی خدمات را برای یک سایت حرفه ای در نظر می گیرد.
 9. کپی رایتینگ:
  یک طراح حرفه ای به هیچ وجه اهل کپی کردن نیست و خودش خلاقانه هنر خود را به نمایش می گذارد.

بهترین طراحی سایت حرفه ای
همان طور که گفته شد یک طراحی سایت حرفه ای برای این که همیشه به عنوان بهترین شناخته شود باید یک سری اصول در آن به خوبی رعایت شود تا همیشه کاربرپسند باشد و البته این گونه وب سایت ها در دنیا کم نیستند و همیشه بازدید کننده ی بالایی را به خود اختصاص می دهند. یک سایت حرفه ای باید طراحی با ترکیب رنگ و آرشیوی کامل از خدمات باشد و هم چنین قسمتی از سایت را برای سرگرم نمودن کاربران اختصاص دهد. هم چنین یک وب سایت حرفه ای باید دارای مدیریتی قوی و حرفه ای باشد به گونه ای که به نظرات کاربران احترام بگذارد و پاسخ گوی سوالات آن ها باشد. از دیگر مشخصات صفحه ی حرفه ای، می توان به امن بودن آن اشاره نمود؛ چرا که مشتریان اطلاعات شخصی خود را در وب سایت شما قرار می دهند در نتیجه حفاظت از این اطلاعات امر مهمی است. یک سایت خوب، برای این که اعتماد مشتریانش را به دست آورد، حتما از نماد اعتماد درون سایتش استفاده می کند و این امر سبب جذب بیش تر کاربران به وب سایت شما خواهد شد.

مزایای یک طراحی سایت حرفه ای
امروزه با کم تر شدن کسب و کارهای سنتی، روش های جدیدی برای معرفی محصولات و خدمات به وجود آمده است که می تواند کسب و کار شما را در طیف گسترده ای به همگان معرفی نماید و شما می توانید یک فروشگاه آنلاین با ارائه ی خدمات ۲۴ ساعته داشته باشید. تنها کافیست که یک سایت حرفه ای را برای خود ایجاد نمایید و محصولات خود را در آن قرار دهید و مزایای این گونه سایت ها می تواند به شرح زیر باشد:

یک) تاثیر عالی در اطلاعات رسانی:
یک وب سایت می تواند حکم یک کاتالوگ را داشته باشد و حتی با مزایای بیش تر از یک بروشور و یا کاتالوگ، عمل نماید. مثلا یک بروشور شامل عکس می شود ولی یک وب سایت می تواند علاوه بر عکس، ویدئوهایی را در خود داشته باشد و همین امر معرفی محصولا شما را جذاب تر می کند.

دو) تاثیر سایت در بازاریابی:
موتورهای جست و جو به راحتی می توانند برای شما بازاریابی نمایند و این در صورتی است که ربات هایشان، وب سایت شما را پیدا کنند. مثلا هرچه تعداد جست و جوی سایت شما توسط کاربر بیش تر باشد در نتیجه موتورهای جست و جو برای سایت شما فعال می شود و در نتیجه اگر کاربران دیگری به دنبال موضوع و یا خدماتی بودند، این ربات ها سایت شما را به آن ها معرفی می کند و در صدر لیست قرار می دهد.

سه) در دسترس بودن:
یک وب سایت، همان طور که گفته شد می تواند به صورت ۲۴ ساعت از شبانه روز خدمات ارائه بدهد و تنها کافیست که شما با یک جست و جو و کلیک آن را بیابید.

امکانات سایت حرفه ای
تمامی سایت ها برای این که طراحی شوند یک سری موارد را باید داشته باشند ولی در برخی از وب سایت ها موارد جامع تری به کار گرفته می شود و این کاملا به نوع سایت مدنظر بستگی دارد. مثلا یک وب سایت بازرگانی به دلیل این که در سطح بین الملل است باید دارای امکانات بیش تری مانند چند زبانه بودن باشد و عملکرد حرفه ای تری را به نمایش بگذارد. از دیگر امکانات یک سایت حرفه ای می توان به این موارد اشاره نمود، مواردی از قبیل طرح کسب و کار، تجربه کاربری، رابط کاربری، بخش ثبت نام، راه های ارتباطی، سرعت، امنیت، به روز بودن، تعامل با کاربران، سئو، بخش مارکتینگ و مجوز فعالیت را باید داشته باشد.

ساخت وب سایت حرفه ای
طراحی سایت حرفه ای باید به گونه ای باشد که کاربران زیادی را به خود جذب نماید و این امر با جذاب بودن وب سایت شما فراهم می شود. زمانی که شما صفحه ای خلاقانه داشته باشید و از ترکیب رنگ های خوبی استفاده نمایید، در نگاه اول، مخاطب به قالب و طراحی شما توجه می کند؛ در نتیجه این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. هم چنین محتوایی خوانا و قابل فهم، موضوعی است که باید شما در ساخت صفحه ی خود رعایت نمایید و اگر وب سایت شما محتوایی گنگ داشته باشد، در نتیجه موجب خستگی کاربر و ترک او از صفحه ی شما می شود. زمانی که شما طراحی سایتتان به اتمام رسید، باید مدیریت خوب و قوی در آن داشته باشید، یعنی همان طور که در شرکت مدیریت می کنید، باید در وب سایت خود هم به همین شکل عمل نمایید تا کسب و کاری عالی و حرفه ای و پولساز را داشته باشید.

ساخت سایت فروشگاهی حرفه ای
همان طور که گفته شد امروزه با پیشرفت علم و فناوری و از بین رفتن برخی کسب و کارهای سنتی، راه های فراوانی برای کسب درآمد به وجود آمده است که شما می توانید با هزینه ای کم تر صاحب فروشگاهی شوید و محصولات و خدمات خود را در آن به فروش برسانید. شما با طراحی یک سایت فروشگاهی آنلاین و یا خرید آن از یک شرکت معتبر می توانید فعالیت خود را آغاز نمایید. امروزه بیش تر کسب و کارها به سمت اینترنتی شدن رفته اند و اکثر افراد هم خریدهای خود را به صورت آنلاین انجام می دهند. به طور کلی با فراگیر شدن اینترنت در دنیا، شما می توانید با داشتن یک وب سایت به راحتی محصولات خود را به همه ی جهان معرفی نمایید و یا آن ها را وارد و صادر کنید. داشتن یک وب سایت به شما در پیشرفت و رشد بسیار کمک خواهد کرد.

سوالات متداول در مورد سایت حرفه ای
یک طراحی سایت حرفه ای چه ویژگی دارد؟
برای این که شما صاحب یک وب سایت حرفه ای شوید باید طراحی آن خلاقانه و آرشیوی از تمامی خدمات کاربرپسند را داشته باشد.
مزیت یک سایت حرفه ای چیست؟
شما با داشتن یک وب سایت می توانید تبلیغات بیش تری را در طیف بزرگ تری داشته باشید و همین امر سبب رشد کسب و کار شما خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست