وب سایت کاربر پسند می تواند موجب رشد سریع کسب و کار شما در اینترنت شود. بسیاری از کسب و کارهای اولیه برای این که بتوانند رشد و پیشرفت داشته باشند باید بر روی نام تجاریشان سرمایه گذاری نمایند. امروزه با پیدایش دنیای دیجیتال، راه هایی برای برند شدن به وجود آمده است و یکی از این راه ها ایجاد یک وب سایت بوده که باید فعالیت هایی را در آن انجام داد. برای این که بتوانید یک وب سایت کاربر پسند داشته باشید، باید کارهایی را در این زمینه انجام دهید و یکی از این امور انتخاب نام اینترنتی مناسب است. هم چنین باید مطمئن شوید که نامی که انتخاب کرده اید کاملا هم خوانی با کسب و کار شما داشته باشد و املای آن صحیح، بدون کلماتی ناشناخته باشد. در ادامه ی این مقاله به مواردی مهم و جذاب در مورد وب سایت اشاره می کنیم و شما می توانید با مطالعه ی آن، وب سایتی مخاطب پسند را برای خود ایجاد نمایید.

وب سایت کاربرپسند

وب سایت کاربر پسند چگونه است؟
وب سایت مخاطب پسند باید دارای طراحی جذابی باشد تا بتواند کاربر را مجذوب خود کند و اگر سایتی محتوای خوبی داشته باشد اما ظاهر جذب کننده ای نداشته باشد، ممکن است کاربر همان لحظه ی اول از سایت شما خارج شود. از جمله چیزهایی که در ظاهر یک سایت می تواند تاثیرگذار باشد، شامل ترکیب رنگ ها و نوع چیدمان منوی خدمات بوده و هم چنین استفاده از عکس هایی با کیفیت می تواند ظاهری جذاب را برای وب سایت شما ایجاد نماید و آن را به سایتی کاربرپسند تبدیل کند. از دیگر ضروریات یک وبسایت جذاب، بحث امنیت آن است؛ چرا که روزانه افراد زیادی اطلاعات خود را در اختیار بسیاری از وبسایت ها قرار می دهند و در صورتی که این اطلاعات افشا شود، ممکن است صدمات بسیار بدی به این افراد وارد شود. به همین علت بسیار اهمیت دارد که صاحبان سایت ها، این امنیت را از مراجع صاحب صلاحیت برای وب سایت خود فراهم نمایند. در چنین مواردی بهتر است که شما یک سرور کمکی را برای سایت خود ایجاد نمایید؛ چرا که در صورت بروز مشکل فنی مانند حمله ی سایبری، خرابی و غیره بتوانید سایت خود را مجددا راه اندازی نمایید. از دیگر موارد مهم برای داشتن وب سایتی خاص، می توان به محتوای آن اشاره کرد؛ چرا که محتوایی خوب و جذاب می تواند مخاطب شما را برای همیشه در سایتتان حفظ کند.

ویژگی وب سایت کاربر پسند
یک سایت باید دارای ویژگی هایی باشد تا بتواند کاربر را به سمت خود جذب نماید و به کار بردن این ویژگی ها می تواند وب سایتی موفق را برای ما خلق نماید. از جمله مشخصات یک سایت کاربرپسند، می توان به موارد زیر اشاره نمود:

موضوع وب سایت
انتخاب موضوع، یکی از اولین و مهم ترین پارامترها برای سایت شما است، وب سایتی که دارای موضوعی جذاب باشد می تواند مخاطبان زیادی را به سمت خود بکشد. مثلا سایت های سرگرمی، بازدید کننده های بالایی را دارند، این گونه سایت ها بخشی را به تبلیغات کار خود اختصاص می دهند و قسمتی دیگر را برای مطالب سرگرم کننده و مفید در نظر می گیرند و همین امر سبب محبوبیت در بین کاربران می شود.

ظاهر وب سایت
طراحی زیبا با ترکیب رنگ هایی جذاب می تواند کاربر را به وجد آورد؛ هم چنین استفاده از فونت، سایز و قالبی مناسب در ایجاد ظاهری زیبا برای سایت شما موثر خواهد بود.

تبلیغات وب سایت
این نکته را به خاطر داشته باشید که کاربران به هیچ عنوان از تبلیغ خوششان نمی آید در نتیجه باید به صورت خلاقانه روش هایی را برای رفع این مسئله بیابید تا مخاطب خود را همیشه داشته باشید.

عکس های با کیفیت
استفاده از تصاویری با کیفیت می تواند نظر مخاطب را به خود جلب نماید و کاربر برای مطالعه ی محتوای شما اقدام می نماید، پس هرگز گذاشتن عکس را فراموش نکنید.

رابط کاربر
این که افراد بتوانند با مدیر سایت ارتباط برقرار نمایند، برایشان بسیار اهمیت دارد، به گونه ای که اگر مخاطب از سایت شما انتقاد و یا شکایتی داشته باشد می تواند پیام خود را منتقل نماید.

وب سایت ریسپانسیو
اکثر کاربران با تلفن همراه خود وارد سایت می شوند، و وب سایت هایی کاربرپسند هستند که ریسپانسیو شده و صفحات در گوشی فرد دچار بهم ریختگی نشود و فرد بتواند به راحتی محتوا را مطالعه نماید.

محیط وب سایت کاربر پسند
یک وب سایت حرفه ای باید دارای محیطی جذاب و در عین حال ساده باشد و از محتوایی خوانا و قابل فهم استفاده نماید، این چنین محیطی را user friendly می گویند. زمانی که ابزارهای ویرایشی به راحتی در دسترس قرار می گیرند و امکان ویرایش شدن در قسمت های مختلف سایت وجود داشته باشد می توان گفت طراحی وب سایت در محیطی مخاطب پسند قرار گرفته است.

اصول وب سایت مخاطب پسند
اصول طراحی وب سایت آن گونه که افراد فکر می کنند پیچیده و دشوار نیست و معمولا سایت مخاطب پسند، به شکل ساده و در عین حال دارای قابلیت بالایی بوده و ساختار آن به شکلی است که در گوگل عملکرد فوق العاده ای را خواهد داشت. این چنین سایت ها که اصول را به خوبی رعایت نموده اند دارای بازدیدکننده ی بیش تر و تجربه کاربری بالایی هستند. برای این که یک وب سایت کاربر پسند داشته باشید باید یک سری اصول را در آن اجرا نمایید تا به نتیجه ی دلخواه خود برسید. یکی از این اصول استفاده از تصاویر و ویدئو ها است؛ چرا که کاربران استقبال بیش تری از این نوع اطلاعات می کنند. موضوع بعدی سئو و بهینه سازی وب سایت شما است، به گونه ای که بعد از طراحی و ظاهر سایت، این مطلب از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود.

سوالات متداول در مورد وب سایت مخاطب پسند
وب سایت کاربر پسند چه سایتی است؟
سایتی میزان مخاطبش بالاتر است که طراحی زیبا را همراه با یک سری اصول رعایت نماید تا بازدید کننده ی زیادی را به خود جذب نماید.
طراحی وب سایت کاربر پسند به چه صورت است؟
ظاهر سایت از اهمیت فراوانی برخوردار است؛ چرا که کاربر در نگاه اول طراحی وب سایت شما نظرش را جلب می کند و این می تواند اولین قدم برای اصول سایت شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست